Hravé dobroty

Určitě souhlasíte, že na vzhledu jídla na talíři záleží, a pro děti to platí dvojnásob.
Hravé dobroty

Samozřejmě, že víme, že na kreativní hrátky s jídlem není vždycky čas, ale občas si ho zkuste udělat. Jakmile se dětem bude jídlo líbit, určitě snědí i to, nad čím se obvykle ošklíbají. Pokud je navíc k vytváření roztodivných jídlových obrázků přizvete, bude jim chutnat ještě víc. No a kdyby náhodou ne, za pokus to určitě stálo.

Pejsková nebo vláčková palačinka

Palačinku nebo tortillu můžete jednoduše přetvořit v roztomilého pejska. Stačí jen palačinku přehnout na polovinu a pak odkrojit kraje jako ouška. Borůvka, jahoda, sýr a víno nebo cokoli podle vaší fantazie a domácích zásob pak dotvoří pejskovu hlavičku doslova k nakousnutí.

Palačinku můžete servírovat také jako vláček. Nakrájíte ji na kousky jako vagonky a zbytek dotvoříte podle toho, zda máte palačinky sladké, nebo slané. Na koleje tak můžete využít například proužky mrkve a pro sladkou variantu banán. Opět si pohrajte s fantazií a výsledek bude určitě parádní.

Klepněte pro větší obrázek

Rýžový králíček

Rýže není právě nejoblíbenější dětská pochoutka, ale naaranžujte ji jako králíčka, a možná si dají říct.

Klepněte pro větší obrázek

Sendvičová sovička

Je to tak jednoduché, okraje sendvičů jen naříznete, oči uděláte z okurky, nos z mrkve, a sovička je hotová. Ze sendvičů se vůbec dá leccos vytvořit, stačí jen fantazie, nůž nebo vykrajovátka, a můžete začít.

Klepněte pro větší obrázek

Zeleninovo-ovocný motýlek

Víno, jahody, mrkev a kousek celeru nebo tyčka sýra Kidiboo, a motýlek je na světě.

Klepněte pro větší obrázek

Banánová abeceda

Se začátkem školního roku si s malým školáčkem můžete zopakovat abecedu. Nakrájejte banán nebo i větší mrkev, okurku, zkrátka cokoli kulatého, a na to napište jednotlivá písmenka. K psaní můžete použít jednak barevné zdobicí tubičky, které prodávají v každém větším supermarketu, nebo čokoládovou polevu. Na zeleninová kolečka pak můžete kreslit třeba se sýrem žervé, který stačí dát do pytlíčku s lehce nastřiženým růžkem, a písmenkové tvořítko je hotové. Dítě pak může jíst písmenka tak, jak mu je budete říkat, nebo si z nich může tvořit jméno a slova.

Klepněte pro větší obrázek

Dobrotová ovečka

Zvířátko na našem talíři je vytvořeno převážně z ostružin, ale můžete samozřejmě využít jahody, maliny, borůvky nebo ve slané variantě třeba kopeček rýže pro bílou nadýchanou ovečku. K tomu už jen přidáte mrkvové nožičky, sýrovou hlavu a z řapíkatého celeru nebo okurky uděláte travičku. À propos, věděli jste, že řapíkatý celer pomáhá spalovat kalorie? Spálí víc kalorií, než sám obsahuje, je to doslova hubnoucí dobrota.

Klepněte pro větší obrázek

Jednohubkoví skřítkové

Americké maminky vymyslely tyhle malé dobrůtky jako zeleného vánočního skřítka Grinche, kterého děti budou znát ze stejnojmenného filmu s Jimem Carreym, ale pokud ne, nevadí. Nemusíte se přece striktně držet předlohy a můžete udělat jednoduše skřítky, kteří se na svět nebudou mračit, ale vesele smát. Kreativitě se meze nekladou. Na skřítky potřebujete jenom kuličky vína, čokoládové zdobítko nebo rozpuštěnou čokoládu na vaření, na kolečka nakrájený banán, přepůlené jahody, nakrájený tyčinkový dětský sýr. To všechno napíchnete na párátko nebo na ozdobnou party tyčku, a je to.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články