Hnízdečko? Čisté a útulné, ale ne sterilní

Zatímco některé nastávající mámy kmitají a pořád mají pocit, že není dost naklizeno, jiné si těhotenství vysloveně užívají… 
Hnízdečko? Čisté a útulné, ale ne sterilní

Těhotná je prý v pohodě a všechno vidí pozitivně. Ale zkuste se zeptat nějakého manžela. Třeba by vám řekl, že se jeho choť v okamžiku, kdy se ujalo vlády miminko v jejím bříšku, změnila k nepoznání. Už to není ta veselá osůbka jako dřív. Právě naopak: pořád jí není něco vhod, peskuje ho za špinavé nádobí v dřezu, za noviny, které zůstaly ležet tam, kde mu upadly. Hormony prostě pracují a nutí některé nastávající mámy gruntovat, šůrovat a dezinfi kovat. „Ani já si nemohla pomoci. Prostě mě ovládala utkvělá představa, že nás sežerou bacily,“ říká Gabriela. A je ráda, že už má konečně těch devět „posedlých“ měsíců za sebou. A manžel? Konečně je prý klid, i když dítě je živel a není to s ním jednoduché.

Je lepší, když doma nepřetržitě hučí vysavač, místo aby na všem sedala vrstva prachu? Časem by vám šlo na nervy jedno i druhé. Mít doma čisto je fajn, ale sterilní prostředí vás z neklidu nevyvede. S uklízecí mánií pohody stejně nedojdete. Býváte-li nenaladěná, že byt není jako klícka, hledejte na rozladění lék. A pokud jste od rána do večera na nohou s uklízecími prostředky v ruce, může být podrážděnost i projevem únavy. Nebuďte umanutá, když se vám všechno nedaří, jak byste chtěla. Uberte nohu z plynu a místo hrbení se nad vysavačem vezměte manžela za ruku a jděte na procházku. A vy, nastávající maminky, kterým se zase do ničeho nechce, myslete na to, že mimi sice sterilní prostředí potřebovat nebude, ale čisto určitě ano.

Dobré rady pro vás

S taháním velkých nákupů to nepřehánějte
Bříško se zvětšuje a zvětšuje a táhne vás dopředu. Zcela pochopitelně se snažíte udržet rovnováhu – tím, že prohýbáte záda dozadu. To určitě není dobře – zádové svaly jsou jako v křeči, pořád v napětí. A záda vás bolí tak, že byste nejraději polkla prášek. To samozřejmě možné není. Raději víc odpočívejte, snažte se často měnit polohu, můžete si i opatrně, pokud s tím lékař souhlasí, „zacvičit“.

I když máte od toho věčného tahání nákupů pěkné svaly, bříško na ně připravené není. Raději si to odpusťte a na týdenní nákupy vezměte s sebou manžela.

Nehrajte si na vzpěračku. Ale když už nemůžete jinak, vzpomeňte si, jak tihle „sportsmeni“ s těžkým závažím nakládají: vstávají s ním s rovnými zády. Akorát nevyhazujte nákup nebo jinou těžkou věc nad hlavu.

Máte potřebu každý den (a třeba i několikrát) vytírat? Místo „tření“ podlahy stylem dopředu dozadu na kolenou si raději pořiďte mop. Zvládnete to vestoje a ještě mnohem pohodlněji.

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku