Halloweenská party pro děti

Dýňové šílenství, které pravidelně v tuto dobu zachvacuje především Ameriku, pozorujeme se shovívavostí. Ale proč si něco z Halloweenu nevzít a nevytvořit s dětmi něco pěkného? Opět máme pro vás pár tipů, tentokrát na halloweenskou párty.
Halloweenská party pro děti

Dortíky na špejli

V poslední době oblíbené, a především dětmi milované, malé dortíčky jsou jako stvořené k tomu, abychom je zdobili dle příležitosti, tedy i po halloweensku.

Ingredience:

1 směs na pečení perníku

35 špejlí (bez ostrého konce)

400 g kvalitní čokolády (bílé nebo tmavé)

175 g másla

vanilkové aroma

260 g práškového cukru

Příprava:

Promíchejte máslo s vanilkovým aroma a zamíchejte do něj cukr. Pak upečte perníkové těsto podle návodu na obalu. Odřízněte z něj krustu a prsty ho rozdrolte na malé kousky. Zamíchejte do něj připravenou směs z másla, vanilky a cukru, dokud nevznikne těsto, ze kterého vytvoříte malé pevné koule. Dejte je na 15 minut do ledničky.

Pak rozehřejte čokoládu ve vodní lázni, namočte do ní okraj špejle a na ni napíchněte kouli. Teprve když čokoláda na špejli zaschne, namočte do lázně celou kouli. Cake pop je hotový. Zabodněte ho do polystyrenu, a až dozdobíte všechny ostatní, dejte je vychladit do ledničky.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dýňová lednička

Pokud pojmete halloweenské občerstvení opravdu do detailu, pak vydlabejte větší dýni, dejte do ní led a můžete chladit limonády pro děti i něco dobrého pro dospělé.

Klepněte pro větší obrázek

Strašidelné balónky

Na žádné dětské párty nesmějí chybět balónky, a když je Halloween, tak by měly být pořádně strašidelné. Stačí obyčejné permanentní fixy a nechte děti ať samy namalují obličejíky podle fantazie.

Klepněte pro větší obrázek

Noční světýlka

Máte-li zahradu, můžete dětem udělat malou bojovku po světýlkách a ta by samozřejmě měla být stylová. Vnitřek skleniček natřete akrylovou barvou, dokreslete obličejíky, dovnitř dejte svíčku a hra může začít.

Klepněte pro větší obrázek

Prstoví pavoučci

Vezměte papírový talíř a nechte ho dětmi namalovat na oranžovo. Prstovými barvami jim natřete ruce a jejich dvojím obtisknutím vznikne krásný pavouček. Pak udělejte do talířku dírky, kterými provléknete provázek jako síť.

Klepněte pro větší obrázek

Stylové nehtíky

Větším slečnám můžete na nehty namalovat strašidelné obrázky. Stačí vám k tomu jen bílý lak z francouzské manikúry a černý lak. Nechte se inspirovat našimi motivy.

Klepněte pro větší obrázek

Závěsná strašidýlka

Roztomilá a jednoduchá strašidýlka hravě vytvoříte i s nejmenšími dětmi. Stačí jen čtvercový kousek látky, knoflíky, provázek a cokoli na vycpání hlavičky, může to být vata, starý kapesník, ale třeba i nepoužívaný míček na ping pong, opravdu cokoli vás napadne. Postup je jasný z obrázku. Na horní část hlavičky ještě našijte provázek na zavěšení a je to.

Klepněte pro větší obrázek

Nezbytná škraboška

A co by to bylo za strašidelnou party bez pořádné škrabošky. Můžete využít naší šablonku, vystřihněte ji z tvrdého papíru a nechte děti, aby si ji pomalovaly nebo polepily například peříčky nebo flitry. A nebo můžete k vytvoření masky využít papírové talířky, stačí je jen přestřihnout a dotvořit dle fantazie. Pak už jen na každé straně upevněte gumičku, aby maska dětem držela na hlavičkách, a karneval strašidel může začít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články