Dětský nábytek je především o bezpečnosti a komfortu

Komerční článek - Volba vybavení dětského pokoje není nic snadného. Je jasné, že každý rodič chce svému dítěti dopřát co nejlepší komfort. To se týká především činností, které dítě v pokoji běžně provozuje – spánek, hraní/zábava a v pozdějším věku i příprava do školy.
Dětský nábytek je především o bezpečnosti a komfortu

Propagace značky kovovynabytek.cz
Mojebetynka.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Bezpečnost a hygiena je na prvním místě

Nábytek proto musí splňovat mnoho kritérií. Především musí být bezpečný – tedy vyrobený z kvalitních materiálů a promyšlený – minimum ostrých rohů a hran, nesmí se tříštit ani být natřen nevhodnými nátěry. To platí jak pro domácí, tak i pro školní nábytek.

Nejvíce času bude obyvatel dětského pokoje určitě trávit v posteli. Proto je nutné věnovat zvýšenou pozornost výběru matrace. Velmi oblíbené jsou kokosové matrace, které mají oproti molitanovým několik předností. Tou největší je velmi dobrá hygiena matrace – materiál dobře větrá, a tak se v něm tolik nedaří roztočům a další havěti. Další výhodou je pevnost oproti molitanu – děti potřebují spíše tvrdší základ a dobrou oporu pro páteř. Navíc se na kokosové matraci dítěti lépe zkouší i třeba první kroky.

Vhodný stůl je základem správného psaní

Asi druhým nejfrekventovanějším místem pobytu dítěte v pokoji bude psací stůl a židle. Zde platí stejná pravidla jako u dospělých – kolena by měla být ohnuta přibližně v pravém úhlu, lokty volně položeny na stole. Na správný způsob sezení a psaní se podívejte zde, stejné podmínky jako v zobrazené školní lavici, by měli mít děti i doma. Děti samozřejmě rostou jako z vody, takže ačkoliv židli výškově přizpůsobit můžete, stůl pravděpodobně budete muset několikrát obměnit. Hodí se, pokud má stůl nastavitelný sklon – zvlášť při kreslení.

Jak však ví každý rodič, děti jen nespí a neučí se do školy – naopak. Velkou část dětského dne zabírá i hraní. Větší děti často tráví část volného času hrou na počítači a i v případě, že používají počítač rodičů, měli by mít možnost vhodného a zdravého sezení. Druhou část tvoří nevirtuální hry – měli by, stejně jako nábytek splňovat především bezpečností kritéria. Kvalitní materiály, nejedovaté barvy atp. Před nákupem zkontrolujte, zda je hračka testována pro použití na evropském trhu.

O dětském nábytku však nerozhoduje jen bezpečnost a vhodnost pro dítě, ale především vzhled – atraktivní design a barvy budou děti lákat vždy více než bezpečnostní normy. Nedejte se však v obchodě od vašeho potomka lehce přesvědčit a pamatujte, že i nepatrná věc, jako je židle může mít vliv na budoucnost (hlavně tu zdravotní) vaší ratolesti.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články