Dětská party: Rady, jak ji přežít

„Mami, mohli by k nám na oslavu přijít kamarádi?“ Takový dotaz znamená jediné: Vaše dítko začíná žít společenským životem.
Dětská party: Rady, jak ji přežít

A vám nezbývá nic jiného než to přijmout. Tedy, ještě mu můžete zvaní kamarádů domů zatrhnout, ale takto dítě oddělit od sociálních kontaktů by mohl jen opravdový tyran.

Vy jste se tedy rozhodla, že své ratolesti připravíte narozeninovou party, na kterou si bude moci pozvat kamarády ze školky nebo školy a společně si užijí spousty zábavy a dobrého jídla a pití. Jak se na byt plný pobíhajících a vřeštících dětí připravit? Tady je několik pravidel, která vám pomohou party přežít a neodradí vás od jejího pořádání zase za rok.

Schovejte vše, o co nechcete přijít
Samozřejmě by bylo nejlepší celou akci uspořádat v létě na zahradě. Drobky se v trávě ztratí a vylitý pomerančový džus ještě žádnou růži nezahubil. Ovšem toto pravidlo se nedá praktikovat, pokud nemáte zahradu a pak také, když se dítě narodilo v zimních měsících. Jestliže tedy budete party organizovat v bytě, snažte se zabezpečit místnosti, kam nechcete, aby nenechavá dítka vnikla a to nejlépe zamčením a ukrytím klíče. Dále pak odstraňte z dosahu veškerou drahou elektroniku, porcelán po babičce či svatební fotografie.

Postačí jednoduchá kuchyně
Dobře zvažte, jaké pochutiny budete dětem nabízet. Vyvarujte se snadno špinících, značně drobících, mastných, či pomalu odkapávajících dobrot. Děti mají rády jednoduchou kuchyni, proto se nemusíte před akcí mučit hodiny v kuchyni.  Bohatě postačí kromě dortu třeba mísa lentilek nebo gumových medvídků, na kousky nakrájená jablíčka, linecké cukroví, kukuřičné křupky…

Nerozbitné vede
Nezapomeňte také na plastové či papírové nádobí. Lze jej pořídit v atraktivním designu, třeba s potisky oblíbených kreslených hrdinů – děti to jistě ocení a vy večer vše použité jednoduše naházíte do odpadkového pytle a vyhodíte.

Nachystejte si také větší počet kuchyňských papírových rolí a rozmístěte je strategicky po celém bytě. V lepším případě si do nich budou děti utírat špinavé ručky, v horším s nimi rychle odstraníte nehody na podlaze, nábytku nebo dokonce na zdech.

Připravte si vhodný zábavný program, který uzpůsobte přáním oslavence a věku dětí. A podle počtu pozvaných hostů zvažte také přizvání dospělé pomocné ruky, budete pak klidnější a děti půjde lépe zvládnout.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články