Děti vám pohlídá domácí chůva

Rodičům malých dětí, kteří plánují návrat do práce a přitom chtějí mít jistotu, že je o jejich dítě dobře postaráno v domácím prostředí, je určen nový projekt Zdravotnického zařízení městské části Praha 4. Jeho hlavním cílem je pomoci pražským maminkám a tatínkům na mateřské nebo rodičovské dovolené usilujícím o návrat na trh práce s péčí o jejich děti.
Děti vám pohlídá domácí chůva

„S návratem do zaměstnání jim může pomoci naše profesionální chůva, která bude pečovat o jejich děti ve věku 0-6 let v přirozeném prostředí jejich domova,“ říká Dana Zichová, manažerka projektu, a dodává: „Je to jedinečná služba svého druhu v České republice, protože v našem případě ji poskytuje příspěvková organizace, jinak je tento typ služby poskytován soukromými agenturami, a navíc budeme (díky podpoře EU) moci od února v rámci tohoto projektu nabízet bezplatné hlídání.“

Zdravotnické zařízení městské části Prahy 4 získalo finanční podporu na tento unikátní projekt s názvem „Podpora rodičů při návratu na trh práce z rodičovské/mateřské dovolené. Domácí chůva pro děti ve 0 – 6 let“ z Evropských sociálních fondů v rámci Operačního programu Praha - Adaptabilita. Realizace tohoto projektu začala 1. ledna 2013 a potrvá 24 měsíců. I po ukončení projektu bude služba Domácí chůvy zachována, hrazena však již bude pouze rodiči.

Projekt je určen pro rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené nebo rodiče usilující o návrat na trh práce. Domácí hlídání si ale mohou objednat i rodiny, které do cílové skupiny projektu nespadají. Pro ně bude tato služba v provozu i nadále jako placená dle platného ceníku a provozního řádu.

„Na podzim chystáme v rámci projektu, kterému se zkráceně říká Domácí chůva, novinku,“ pokračuje Dana Zichová. „Budeme nabízet výukové kurzy pro chůvy pro děti ve věku 0 – 6 let. Budou určeny pro všechny rodiče na mateřské nebo rodičovské dovolené, kteří se chtějí stát kvalifikovanými pracovníky v oblasti péče o dítě a získat pro tuto službu certifikát. Tyto kurzy budou probíhat od září do listopadu v letošním a v příštím roce a budou také bezplatné.“

Více informací získáte na webových stránkách www.zzpraha4.cz, u manažerky projektu a koordinátorek chův.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články