Co vám pomůže v boji s jarní únavou

Dlouhé zimní období, kdy se člověku nechce opustit teplo domova, se neblaze podepisuje na naší tělesné i duševní kondici. Připočteme-li několikaměsíční nedostatek slunečního svitu, a tedy nižší tvorbu vitaminu D, máme definici častého neduhu zvaného jarní únava.
Co vám pomůže v boji s jarní únavou

Jedná se o pocit fyzické a psychické únavy a vyčerpání, který se objevuje v období konce zimy a začátku jara. Bránit se můžeme zejména aktivním odpočinkem, nejlépe venku na slunci. Neméně důležitá je však i duševní očista a relaxace, abychom pro změnu rovnýma nohama nesklouzli do jarních depresí.

Zimní měsíce organismus vyčerpávají. Přetopené místnosti, nedostatek pohybu, těžká strava, brzká tma a obloha spíše pod mrakem než zalitá sluncem jsou hlavními spouštěči. S prvními jarními paprsky jsme najednou plni energie, leč bez potřebné fyzické kondice. Snadno se vyčerpáme a únava je na světě. V tu chvíli bychom měli pomalu zvyšovat množství pohybu, dodávat tělu více tekutin a vitamínů a snažit se dostat do celkové duševní pohody. K tomu napomůže třeba relaxační koupel či vhodné, uklidňující vůně.

Do koupele i pro následnou péči o pokožku se hodí kvalitní, nejlépe přírodní kosmetika s obsahem olejů. Ty kůži nejen zvláční, ale jejich vonné složky dokážou navodit pocit relaxace, zklidnění a uvolnění.

[UniverzalArticleBox Cedr himalájský, libanonský, atlaský a krátkolistý: Jak je pěstovat?  | https://abecedazahrady.dama.cz/clanek/cedr-seznamte-se-s-jednotlivymi-druhy-a-jejich-pestovanim | 834090333]

Jaký olej prospěje vašemu tělu?

Mandarinkový olej - podporuje krevní oběh a hydrataci pokožky. Také odstraňuje stres a únavu.
Bergamotový olej - se získává z kůry malého zeleného citrusového plodu, který vypadá podobně jako pomeranč nebo grapefruit. Sluneční olej, jak se také někdy nazývá, vyniká svou povzbuzující a osvěžující vůní s lehkým hojivým účinkem. Přirozeně uklidňuje, zlepšuje sebevědomí a vyjasňuje myšlenky.
Růžový olej - růže se považuje za “královnu esenciálních olejů”, neboť k získání jediné kapky je třeba přibližně třiceti růží. Výtažek z růže se osvědčuje při péči o suchou nebo citlivou pokožku, kterou dobře hydratuje a vyživuje.
Olej z kakostu - se vyznačuje svými léčivými účinky, neboť podporuje regeneraci pokožky a vyhlazuje jizvy a jiné nedostatky pleti. I v aromaterapii patří mezi nejoblíbenější, protože posiluje rovnováhu mysli a emocí pomocí hormonální regulace a uklidnění nervového systému.
Olej z plumérie - plumérie je oblíbená pro svůj exotický, a přitom jemný nádech. Rostlina je v Indii známá také jako západoindický jasmín nebo “strom života”. Svůdné květinové tóny přinášejí vnitřní klid a harmonii.
Pomerančový květ - známý také jako neroli, velmi prospívá pokožce, a přitom konejší a uklidňuje smysly. Lehké a sladké tóny vynikají také svými léčivými a příjemně energickými vlastnostmi.

[UniverzalArticleBox Jarní únava: Co pomůže při vyčerpání organismu | https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-zdravi-zdravi/151225/20-tipu-jak-zatocit-s-jarni-unavou.html | 14903403]

Ti, kdo preferují před koupelemi spíše aromaterapii, by měli sáhnout zejména po nevtíravých a jemných druzích. „Mezi osvědčené relaxační vůně patří například mech, citrusy, cedr, bavlník nebo růže. Zaručeně uklidňující pak jsou heřmánek, květ ylang ylang nebo vanilka,“ vysvětluje Lenka Kocourková, majitelka interiérového butiku À LA MAISON, který má v nabídce pestrou škálu aroma difuzérů, katalytických lamp či svíček a na výběr více než 70 druhů vonných olejů.

www.alamaison.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články