Chystáte se podnikat? Zkuste štěstí v Rozjezdech

Skloubit rodinu a zaměstnání může být nad naše síly. Cestou z labyrintu zavíracích hodin lékařů, školek a družin může být vlastní firmička. Máte nápad, jak zaplnit díru na trhu, vaše telefonní číslo si známí předávají s doporučením, jen nemáte zkušenosti s podnikáním?
Chystáte se podnikat? Zkuste štěstí v Rozjezdech

Přihlaste se do soutěže pro začínající podnikatele Rozjezdy, pomohou nejen cennou výhrou, ale i radou a podporou.

Pravidelně na stránkách Mojebetynka.cz čtete příspěvky a rozhovory s účastnicemi soutěže začínajících podnikatelů Rozjezdy. Před pár dny odstartoval další ročník, mohla byste být stejně úspěšná jako Darina Bitmanová z Dadoos nebo Magdaléna Hájková z MagsBags.

Přihlásit se je možné do 5. května. Vítán je každý, kdo začal podnikat v posledních 12 měsících nebo teprve plánuje s podnikáním začít.

Přihlášené projekty v každém z krajů projdou a ohodnotí poroty složené ze zástupců pořádající společnosti T-Mobile a odborných partnerů soutěže. Zhruba polovina porotců vždy pochází z regionu. Jsou to jak úspěšní účastníci loňského ročníku Rozjezdů, tak regionální podnikatelé, zástupci univerzit nebo Svazu měst a obcí. Pohled z regionu je pro Rozjezdy nepostradatelný. Poroty totiž nebude zajímat jen to, zda je projekt životaschopný, ale i jeho přínos pro okolí.

Osm desítek vítězů a k rozdání ceny za devět miliónů
Letos Rozjezdy ocení už celkem 84 vítězů, získají kromě financí hlasové a datové služby na rok zdarma, vedení podnikatelského účtu na pět let zdarma, počítače, tablety a chytrý mobilní telefon. To vše v celkové hodnotě 9 miliónů.

Podstatnou část výhry ale tvoří i poradenství. Všem, kteří přihlásí na www.rozjezdyroku.cz svůj podnikatelský projekt, jsou připraveni pomoci zkušení pracovníci mobilního operátora, dalšími partnery jsou společnosti Česká spořitelna, Samsung, Jobs.cz , KnowHowKlub a Zalozfirmu.cz.

Rozjezdy prošlo sedm stovek firem a nápadů
Do prvních dvou ročníků se přihlásilo sedm set nápadů a firem. V prvním ročníku vyhrála českobudějovická půjčovna Dvojkola.cz Marie Žvakové.  Dnes je to úspěšná firma. Ale nejen ona. Všichni vítězové z prvního ročníku stále podnikají, dva museli svůj původní projekt opustit, ale našli jiný obor. Mateřské školy se potýkají s velkou konkurencí, Autoškola Beetle si stěžuje na nedostatek kvalitních zaměstnanců a cenovou válku. A je tu i hodně úspěchů: Sportovní oblečení Fraise má prvního zaměstnance. Nanozicky.cz ze Smržovky, původně eshop s capáčky, prodává už pouze vlastní značku Dadoos, dodává i do zahraničí a rozšiřuje nabídku o dětské oblečení.

Z loňských projektů jich několik teprve teď startuje jako například pražské co-workingové centrum Baby Office, ale někteří už prosperují: jako Adaptia (šije oblečení pro postižené na vozíku), Alesio (obchoduje s kávou a kávovary pro kanceláře a restaurační provozy), MagsBags je zavaleno šitím nových a nových svačinových kapes, i Veselá razítka Blanky Zemanové budou nabírat zaměstnance.

Školení na jaře zdarma
Ani pokud si zatím na soutěž netroufáte, nemusíte házet flintu do žita. Během května a června se tým Rozjezdů vydá do devíti krajských měst, kde proběhnou semináře s přednáškami na témata jednání s úřady, marketing, byznys plán a další. Tato školení jsou zcela zdarma a jsou otevřena široké veřejnosti. Stačí se na ně předem registrovat na www.rozjezdyroku.cz.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články