Chcete mít z dítěte jazykového profíka? Procvičujte s ním i o svátcích!

Pokud vaše ratolesti navštěvují anglické kroužky nebo s jazykem válčí ve škole, zkuste jim angličtinu připomenout i o Vánocích! Nebojte se, procvičovat ji můžete i zábavným a nenuceným způsobem. Poradíme vám jak na to!
Chcete mít z dítěte jazykového profíka? Procvičujte s ním i o svátcích!

Písničky i říkanky jsou jednoduché a účinné!
Anglický projev je nejlepší procvičovat pomocí říkanek, básniček a písniček. Jej jich celá řada, a pokud dětem dobře vysvětlíte jejich obsah a příběh, nebo si pomůžete pohybovými aktivitami, snadno je vstřebají a ještě se naučí nová slovíčka v souvislostech! „Básničky i písničky mají pro děti obrovskou výhodu – dobře se pamatují. Videa navíc děti milují a u pohádek i příběhů si úplně přirozeně osvojují anglický jazykový systém a angličtina se jim automaticky dostane „do ucha“,“ doporučuje Marek Kadlec, ředitel britské jazykové společnosti Wattsenglish. U písniček je také skvělé, že je dětem můžete pouštět i v autě.

Pusťte si oblíbené pohádky
Hezké knížky a příběhy si s dětmi můžete užít i v angličtině. Vánoce přímo vybízejí k tomu, abyste si s dětmi zalezli pod peřinu a pustili si oblíbené pohádky nebo přečetli vánoční příběhy v angličtině.  Z oblíbených postaviček se díky cizímu jazyku stanou noví hrdinové.

„Nejdůležitější bezesporu je, aby děti příběhům nebo obrázkům v knížkách porozuměly a aby je to bavilo. Interaktivní cvičení a čtení je proto ideální. Spoustu inspirace také můžete najít v anglických materiálech a učebnicích, příklady videí a her můžete zhlédnout i na našem webu www.wattsenglish.com,“ dodává Marek Kadlec. Pokud chcete procvičit psaní, neváhejte a napište spolu s dětmi vánoční přání paní učitelce nebo kamarádům. Uvidíte, že budou nadšení.

Hledáte pestřejší aktivity? Využijte her i pohybu!
Nemusíte se bát ani akčních a pestrých cvičení, jak s dětmi angličtinu oživit. „Hry by měly být základem výuky jazyků u menších dětí, můžete se s dětmi schovávat, dávat hádanky, hrát si na zvířátka, fantazii se meze nekladou,“ radí Marek Kadlec. „Soustřeďte se na mimiku, gesta, výrazy i atmosféru projevu, aby si dítě všechno zasazovalo do kontextu,“ dodává.

Výborně fungují také ustálené zvyky, které si dítě po čase zautomatizuje. „S naším Ondrou se každé ráno zdravíme Good morning, při loučení si přejeme Have a nice day apod. Teď už si říkáme Happy Christmas and a Happy New Year, je to pro nás zábava,“ usmívá se Tereza Baltazarová, maminka šestiletého Ondry. Jak tedy vidíte, záleží na každém, jaký způsob cvičení je mu blízký a přirozený. Možností je celá řada, ale určitě si anglicky povídejte, zpívejte, poslouchejte i hrajte, děti vám za to budou vděčné!

Příklady a aktivity, které určitě vyzkoušejte:

Procvičování slovíček: Šibenice – procvičujte s dětmi hláskování, jak správně napsat anglické slovo nebo složit celou větu
Příklad: t _ _ _ _ (train). The t _ _ _ _ is  f _ _ _ . (The train is fast).

Využití obrázků: Nakresli, poznej a pojmenuj obrázek – kreslete si s dětmi jednoduché obrázky a hádejte, co na nich je
Příklad: What is it? It´s a banana. What are they?  They are grapes.

Pexeso: S pexesem nebo obrázky z googlu si můžete vytvořit pexeso podle vašich představ a potřeb, potřebujete jen dva stejné obrázky, které budete mezi jinými hledat a pojmenovávat.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články