Chcete miminko? Přistupujte k tomu vědomě a zodpovědně

Občanské sdružení A centrum startuje nový projekt. Od února 2013 A centrum rozšiřuje nabídku svých služeb o nový a unikátní projekt s názvem Podpora početí.
Chcete miminko? Přistupujte k tomu vědomě a zodpovědně

Rodinné centrum sídlící mezi Florencí a Karlínským náměstím již 13 let nabízí nepřeberné množství vzdělávacích a pohybových programů pro těhotné ženy a jejich partnery, porod dítěte a pro rodiče s dětmi, i širokou veřejnost. Obyvatelé nejen Prahy 8 si již zvykli navštěvovat příjemné prostředí, ve kterém se odehrávají přednášky, workshopy, pravidelná cvičení nebo masáže.

Podpora početí je první ucelený projekt, který se zabývá tématem početí a vytváří tak zcela nové odvětví psychosociální podpory rodiny. Jde o cyklus přednášek, workshopů a cvičení, které sledují téma početí z úhlu fyzioterapie, psychosomatiky a mezilidských a sociálních vztahů. Smyslem těchto aktivit je podpořit budoucí rodiče ve chvíli, která je stejně důležitá, jako následující fáze těhotenství, porodu a rodičovství.
 
Zároveň nabízí pomocnou ruku těm, kteří početí dítěte řeší již delší dobu, a neúspěšně. V rámci přednášek a seminářů zapojuje odborníky, profesionály s dlouholetou praxí, a doufá také ve spolupráci s odbornými institucemi. Spojením ryze fyzických témat, se sférou emoční a sociální, vytváří ucelenou informační databázi, přesahující klasický rámec současné předporodní a těhotenské péče.

V jaké kvalitě (fyzické, psychické i sociální) je pár před okamžikem početí dítěte, jistě přímo ovlivňuje období těhotenství, mateřství i samotný porod.

Zaměření projektu si také dává za cíl vyvolat diskuzi nad tématem vědomého početí, zodpovědného a připraveného přístupu k němu a celého spektra aktivit, které při samotném aktu hrají důležitou roli. Tomuto období bylo dosud, na rozdíl od těch následujících, věnováno velice málo pozornosti – a přeci je jedním z nejdůležitějších v lidském životě a vytváří to, co se stane nedílnou součástí každodenního života.

Autorkou projektu je Renata Skálová, fyzioterapeutka kombinující klasický medicínský pohled s pohledem psychosomatickým a východními cvičebními systémy, která je již 12let odborným garantem cvičebních lekcí A centra. Více informací na www.acentrum.eu

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články