Cestovní postýlky opět na scéně

S létem a dovolenými opět nastává nákup cestovní výbavy pro miminko, do níž rozhodně patří cestovní postýlka. Máme pro vás pár rad, jak postupovat při jejím nákupu.
Cestovní postýlky opět na scéně

Při nákupu cestovní postýlky je hlavním kritériem její velikost ve složeném stavu. Přece jen, i když se říká "auto to uveze", jste s malým dítětem rádi za každý volný prostor. Pokud navíc necestujete autem, ale třeba vlakem, pak samozřejmě není co řešit, a váha i velikost složené postýlky je pro vás kritériem číslo jedna. Jako druhou nejdůležitější otázku při nákupu řešte jednoduchost skládání. Postýlku byste měl snadno rozložit a složit jeden člověk. Nenechte se odbýt a v obchodě si to vyzkoušejte, rozhodně nekupujete zajíce resp. postýlku v pytli. Po složení zkontrolujte stabilitu konstrukce a její kvalitu. Snadno odhadnete, jestli vám postýlka vydrží pár let, nebo jen pár rozložení. Dalším důležitým kritériem je matrace, což bývá velký kámen úrazu. U levnějších modelů je totiž přiložena jen jakási nouzová podložka, která ale správnému a zdravému ležení nevyhovuje a maminky tak musí dokupovat náhradní matraci, což už je další věc k balení navíc. Je tedy mnohem lepší se už při nákupu zajímat o to, jak je tahle otázka vyřešena a raději připlatit za postýlku s lepší matrací. Praktickou vychytávkou jsou kapsy na jedné z postranic, kam při cestování můžete uložit plenky a další potřebné věci. Je to zdánlivá drobnost, ale uvidíte, jak ji oceníte. Také zip na otevírání jedné z postranic je praktická věc. Zip je možný rozepnout jen zvenku, takže se nemusíte bát, že by si dítě samo otevřelo, ale pokud už je lezec, pak mu otevřete a uvidíte, jak ho bude bavit cestovat tam a zpět a vy se koneckoncKlepněte pro větší obrázeků už nebudete muset naklánět a stále těžší robátko vyndávat, což je pěkná námaha pro záda. Mezi další praktické vychytávky patří kolečka, díky nimž můžete s postýlkou lépe manipulovat a třeba ji natáčet podle sluníčka, aby miminku nesvítilo do očí. Pokud máte malé miminko, pak se zajímejte o možnost vložení zvýšeného patra, které vám usnadní manipulaci s miminkem. A v neposlední řadě je důležitý materiál postýlky. Látka by měla být omyvatelná, protože při cestování i dětských hrách určitě bílá nezůstane bílá.

K tradičním cestovním postýlkám dnes existují další varianty, jak vyřešit spaní dítěte mimo domov. Na ně se podíváme v dalším článku.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články