Boj se striemi

Je tu léto, a to víc než kdy jindy zkoumáme svoje tělo, jestli ho můžeme vystavit do plavek. Ani po těhotenství to nemusí být žádná katastrofa, pokud jsme ovšem mazaly, mazaly a mazaly...
Boj se striemi

Prasklinky na stehnech, prsou i bříšku, to jsou všemi ženami nenáviděné strie, které se většině z nás v těhotenství dělají právě na místech, kde v onom požehnaném stavu přibíráme. Pokud ale budeme poctivě dodržovat vyzkoušené rady, pak bychom se v létě bikin bát neměly.

Váha s rozvahou

Zapomeňte na pravěké tvrzení, že v těhotenství musíte jíst za dva. Kdepak, jezte pěkně zdravě a s rozvahou, žádné přejídání. Rychlé přibírání je totiž nejčastějším vznikem strií. Kůže se nestihne přizpůsobit rapidně rostoucímu objemu vašeho bříška a popraská. Zatímco když budete nabírat pozvolna, kůže se s tím zvládne vyrovnat. Určtě není třeba připomínat, že celému tělu, nejen pleti, prospívá jídelníček plný zeleniny a mléčných výrobků.

Mazat, mazat, mazat

Kdo maže, ten jede, říká se, a v našem případě platí, že kdo maže, ten vede, tedy alespoň v souboji se striemi. Nemusíte mít žádné speciální krémy, i když i takové jsou k mání, ale v zásadě stačí tělové mléko nebo mastnější krém. Více než na druhu krému totiž záleží na pravidelnosti, s níž si ohrožená místa, tedy především bříško, prsa a stehna, budete mazat. Měla byste to stihnout dvakrát denně, nejlépe ráno a večer.

Zdravé masírování

Při roztírání krému kůži jemně masírujte, i to přispívá k její elasticitě. Pěkně se prokrví a se všemi těhotenskými příkořími se lépe srovná. Ve sprše se můžete promasírovat žínkou nebo lufou, i to je příjemné a prospěšné.

Abychom byli poctiví, je třeba přiznat, že někdo má tak jemnou kůži, že ani sebelepší mazání a masáže ho před striemi nezachrání. S tím se nedá nic dělat, je to genetická věc. Ale vzdávat bez boje bychom to rozhodně neměly.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články