Blogerka Zuzka: Hubnu a cítím se lépe než v šestnácti

Nikdy jsem na diety nebyla, ale chci se podělit s jednou zkušeností, která mě vyloženě nadchla, a momentálně jsem jí plná.
Blogerka Zuzka: Hubnu a cítím se lépe než v šestnácti

Vždycky jsem plácala páté přes deváté, nejhorší období pro mne je čas před Vánocemi a i to, co následuje po nich, jelikož máme všichni narozeniny. Tudíž přežíračky jsou na denním pořádku - chlebíčky, cukroví, knedlíky, obědy obřích rozměrů, zelenina veškerá žádná a o ovoci nemůže být ani řeč, jelikož jsem na ně jaksi alergická.

Upozorňuji, že nejsem příznivcem jakýchkoliv diet, ovšem tahle mě dostala. Na začátek - nemůžu říct, že bych byla jaksi plnotučnějších rozměrů, ovšem kila nabraná za období již výše uvedeném a zmenšující se kalhoty - jistě špatným vypráním - mě nutily k zamyšlení, jak je zase v pohodě dopnout a cítit se v nich pohodlně, takže mi bohatě stačí, když shodím tak 4-6kg. A vida, shůry přišel článek v jednom časopise, který psal o zázračné ABS dietě.

Není to dieta v pravém slova smyslu, jen se člověk musí zamyslet nad tím, co jí, kolik toho vypije a jak jí. Důležité je dodržovat dvouhodinový časový odstup mezi jídly a do jídelníčku zařadit 12 vědecky ověřených potravin, které vám pomohou nastartovat zdravý životní styl a navíc vám krásně zformují svaly, jelikož jde především o bílkoviny, dieta se drží šest týdnů.

Jednou týdně je dovoleno dát si jídlo podle vlastní chuti, protože, když si toto jídlo dáte, vaše tělo dostane takový šok, že začne spalovat ještě rychleji. Mimo jiné je třeba vypít takových 2-3 litry neslazených tekutin a po dvou týdnech se doporučuje alespoň půl hodinka třikrát týdně pohybu. Co je zajímavé - v první řadě začnete shazovat na bříšku, celkový úbytek váhy může činit až 10kg.

Jsem od přírody líný člověk, proto sport pro mne znamená vysloveně utrpení. A tak jsem zvolila nejpřirozenější alternativu sportu a tou je půl hodinka velice svižné chůze po naší dědince - sem tam běh. Světe div se, po oné půlhodině ze mě leje jako z vola a ono mě to i baví.
 
A teď výsledky, dietu držím necelé tři týdny. Zpočátku - asi první tři dny - jsem myslela, že umřu hlady, přečkat dvě hodiny k dalšímu dlabanci bylo pro mne nemyslitelné, ale vydržela jsem. Vypustila jsem sladké i ovoce, jím co nejméně tuků, ale ne žádný - zařadila jsem kvalitní řepkový olej, aby tělo dobře vstřebávalo vitamíny a minerální látky, vypustila jsem mouku a helemese - 4,5 kilogramů mám dole, bříško mám hezčí jak v 16ti letech, vyrýsovaly se mi svaly (jakoby mi neustále pracovaly) a celkově se cítím daleko lépe, než kdysi dávno v nějakých nácti letech.

Dokonce jsem strhla k tomuto úkonu i svého muže, který má dole také okolo čtyřech kilogramů. Dokonce si tělo na tuto stravu tak rychle zvyklo, že naopak netrpím hlady, nýbrž jsem kolikrát přežraná k puknutí, jídla jsou hotová většinou do 20 minut, jsou vynikající - chce to jen trochu fantazie (na fotce jsou čínské nudle s kuřecím masem, česnekem a listovým špenátem).

Klepněte pro větší obrázek

Chce to jen dobrý impuls - opravdu CHTÍT, myslet na čas, vymyslet si z oněch potravin dobrá jídla a když vidíte výsledky, chcete víc a víc a dokonce se vám už nechce vrátit do starých kolejí vaší minulé stravy.

Závěrem chci říct, že pokud bych trpěla hlady, nebo mi jídlo nechutnalo, dietu bych prostě nedržela - na to jsem moc líná a pohodlná. Dobře se najíst je pro nás jediná jistota, po které se budu vždy cítit době, avšak tato strava mi vyhovuje všemi směry, opakuji, že se cítím lépe, jak v šestnácti letech a výsledky byly vidět téměř okamžitě.

Kilům dole ZDAR! NAZDAR! :-)

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články