Betynka 4/2008

V dubnové Betynce se vám patronka Betynky Tereza Kostková představí jako „indiánská babička“. Maminky, které jsou po umělém oplodnění, mívají někdy obavu, zda bude jejich těhotenství v pohodě. Nemusí se bát, jsou totiž pod kontrolou. Hlas, když mu dáme prostor, dokáže rozeznít celé tělo. Víte, že je nejpřirozenějším hudebním nástrojem, který může nenarozenému děťátku hodně dát? Většina nastávajících maminek si pečlivě zakroužkuje v kalendáři den, kdy se má dítě narodit. Vyjde to opravdu přesně, nebo je to jen náhoda? Čtěte v rubrice Porod. Cvičení, tedy spíše protahování ručiček a nožiček, je příjemné nejen pro mrňouska, ale i pro maminku. Ukážeme vám, jak na to. Má vaše děťátko alergii na kravské mléko? Vyzkoušejte denní menu, které pro vás připravila odbornice na výživu nejmenších MUDr. Lenka Smetanová. Kousátka jsou jen výborným pomocníkem při prořezávání zoubků, naši drobečci si však s nimi mohou také hezky pohrát. Zdá se vám, že dává váš drobeček přednost tátovi? Nezazlívejte mu to, ani nebuďte smutná. Důležité je, že se máte všichni rádi. Maminka Jana a její holčička Sofie šly s Betynkou do velké Proměny. Podívejte se, jak to dopadlo. Když zjistíte, že čekáte miminko, jistě se ve vás radostí zatetelí dušička. My už víme, jak bylo Pelikánovým, když se dozvěděli, že budou mít hned tři miminka najednou. Má učení dětí doma něco do sebe? Určitě, ale je třeba dodržovat pravidla. Hledáte pro svého potomka aktivitu, která by ho bavila, protáhla mu tělo a obohatila ducha? Co takhle zkusit taekwon-do? Říká se, že děti z kojeneckých ústavů a dětských domovů mají mnohem horší start do života. O tom, že začátek nemusí být pro ně osudový, vás jistě přesvědčí reportáž z Plzně. Úrazy u malých dětí bývají téměř na denním pořádku. Někdy však nestačí bolístku „jen“ ošetřit, ale je třeba sevřít malého do náruče. Špatná ranní nálada může dítě tak rozhodit, že se ve škole zcela nesoustředí. Co s tím? Ze svých pocitů se tentokrát vyznává Hanka Kynychová, úspěšná cvičite
Betynka 4/2008
V dubnové Betynce se vám patronka Betynky Tereza Kostková představí jako „indiánská babička“. Maminky, které jsou po umělém oplodnění, mívají někdy obavu, zda bude jejich těhotenství v pohodě. Nemusí se bát, jsou totiž pod kontrolou. Hlas, když mu dáme prostor, dokáže rozeznít celé tělo. Víte, že je nejpřirozenějším hudebním nástrojem, který může nenarozenému děťátku hodně dát?
Většina nastávajících maminek si pečlivě zakroužkuje v kalendáři den, kdy se má dítě narodit. Vyjde to opravdu přesně, nebo je to jen náhoda? Čtěte v rubrice Porod.
Cvičení, tedy spíše protahování ručiček a nožiček, je příjemné nejen pro mrňouska, ale i pro maminku. Ukážeme vám, jak na to.
Má vaše děťátko alergii na kravské mléko? Vyzkoušejte denní menu, které pro vás připravila odbornice na výživu nejmenších MUDr. Lenka Smetanová.
Kousátka jsou jen výborným pomocníkem při prořezávání zoubků, naši drobečci si však s nimi mohou také hezky pohrát.
Zdá se vám, že dává váš drobeček přednost tátovi? Nezazlívejte mu to, ani nebuďte smutná. Důležité je, že se máte všichni rádi.
Maminka Jana a její holčička Sofie šly s Betynkou do velké Proměny. Podívejte se, jak to dopadlo.
Když zjistíte, že čekáte miminko, jistě se ve vás radostí zatetelí dušička. My už víme, jak bylo Pelikánovým, když se dozvěděli, že budou mít hned tři miminka najednou.
Má učení dětí doma něco do sebe? Určitě, ale je třeba dodržovat pravidla.
Hledáte pro svého potomka aktivitu, která by ho bavila, protáhla mu tělo a obohatila ducha? Co takhle zkusit taekwon-do?
Říká se, že děti z kojeneckých ústavů a dětských domovů mají mnohem horší start do života. O tom, že začátek nemusí být pro ně osudový, vás jistě přesvědčí reportáž z Plzně.
Úrazy u malých dětí bývají téměř na denním pořádku. Někdy však nestačí bolístku „jen“ ošetřit, ale je třeba sevřít malého do náruče.
Špatná ranní nálada může dítě tak rozhodit, že se ve škole zcela nesoustředí. Co s tím?
Ze svých pocitů se tentokrát vyznává Hanka Kynychová, úspěšná cvičitelka a maminka roztomilých dvojčat. Čtěte rozhovor „Potřebuji cítit lásku a mateřství“.
V Betynce najdete také test, soutěže o ceny, recepty, tipy na akce i výlety a mnoho dalších zajímavých informací.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články