Betynka 3/2009

Březnovou Betynkou přivítáme jaro a oslavíme MDŽ. Samozřejmě jsme pro vás připravili také několik "živáků" s maminkami, které se nám svěřily se svými příběhy, například paní Sehnalová pohovořila o tom, jaké to je mít deset dětí. A ke slovu se dostanou i tatínci. Doufáme, že vás potěšíme speciálem o porodnicích a také tipy na dobré recepty, kde hlavní ingrediencí jsou vnitřnosti.
Betynka 3/2009
Talent na mateřství
Bojíte se, že nebudete dokonalá matka? Žádné strachy. Stačí láska a empatie. Paní Sehnalová, maminka deseti dětí, o tom ví své.

Gravidjóga na doma
Ani v těhotenství se nemusíte vzdávat pohybu. Velmi vhodná je gravidjóga. Zuzka Klingrová vám poradí, jak si ji zacvičit sama doma.

Když se miminku nechce na svět
Termín porodu už je dávno za vámi a vašemu pokladu se stále nechce ven? Nebojte, nakonec se stejně každé miminko narodí.

Speciál – porodnice
Rad, jak vybrat tu správnou porodnici, existuje spousta. Vybrali jsme pro vás ty nejzásadnější a nezapomněli jsme ani na konkrétní zkušenosti maminek.

Lukášek: Naše premiéry
Miminko se mění ze dne na den. Lukášek, který roste s Betynkou v patách, už se na mámu Stáňu usmál, absolvoval několik nutných vyšetření u doktorů a hlavně si spokojeně brouká.
 
Všimli jste si? Přibývá tatínků pod třicet!
Možná jste to ve svém okolí zaregistrovali také. Pánové, kteří mají třicítku daleko před sebou, si pořizují děti a rádi! Tatínek Tomáš Hájek popsal první rok, který prožil se svou dcerou Julinkou.

Jen ho nechte, ať se nají
Kolem jídla dětí se točí nejedna debata rodičů. Vysvětlíme vám některé omyly a poradíme, jak společné stolování neprotrpět.

Mám dítě v jeslích. Zn.: Přísně tajné
Samozřejmě by bylo fajn, kdyby mohla každá máma trávit se svým dítětem čas, jak potřebuje. Bohužel to nevyjde vždycky a tak nezbývá než najít například vhodné jesle.

Hra na jedináčka
I když máte kupu dětí, je potřeba každé vnímat jako individualitu a ne jako skupinu. Paní Pavla Vyhlídalová, maminka pěti dětí, nám popsala, jak na to jde ona.

8 zásad (ne)návštěv kamarádů dětí u vás doma
Sociální kontakt s vrstevníky, je pro dobrý vývoj dětí nezbytný. Jak si ale poradit v situaci, kdy vy padáte únavou z náročné práce na ústa a v obýváku vám řičí deset výrostků?

Vše pro dítě
Kolegyně redaktorka Monika Langrová popsala svůj příběh, kterak se rozhodla ukončit trvalý pracovní poměr, aby mohla být více se svým nemocným synkem.

Jdu na potrat a je mi hrozně
Dalo by se skoro říci, že jednou prodělaný potrat je věčné dilema ženy. „Udělala jsem dobře, nebo ne?“ říká si většina z nich.

Vdaná, ale na domácnost a děti sama
Paní Petra Vondrová je převážnou část roku se svými dvěma dcerami sama. Manžel pracuje v zahranič a tak se vidí sporadicky. Vše jde ale zvládnout, když se chce.

Vnitřnosti na více způsobů
Donedávna platilo, že vnitřnosti organismu nic dobrého nepřinesou, spíše naopak. Teď už odborníci tvrdí, že v malém množství mohou být vnitřnosti našemu organismu dokonce prospěšné.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články