Betynka 2/2009

V únorové Betynce se dozvíte z příběhů několika žen, jaké je to mít děti rychle po sobě a nebo naopak s velkým věkovým odstupem. "Nastřihování" je bubák, kterého jsme se nezalekli, dopodrobna si počtete i o dalším velkém tématu a sice o kojení. Pomůžeme vám také s výběrem dětských brejliček. A též si s námi zacvičíte a naučíte se zpracovávat "nedojedky".
Betynka 2/2009
Druhé dítě do roka a do dne
Někdo si to tak naplánuje záměrně, někoho překvapí příroda. Každopádně mít děti rychle po sobě, není legrace, ale jak říká několik maminek, které si tímto prošly, zvládnout se dá vše.

Kdy jste spolu naposledy spali?
Sex po dítěti může být někdy oříšek a sakra tvrdý. Pokud žena intimnosti odmítá, nezoufejte, vše se nakonec spraví. Pamatujte ale, že na řešení problému musíte být dva.

Příběh: Rizikové čekání na zázrak
Paní Jitka nám svěřila svůj velmi zajímavý příběh. Prodělala náročné rizikové těhotenství, při kterém plod v jejím těle dokonce musel podstoupit operaci. Nakonec vše ale dobře dopadlo a malá Alexandra je mámino sluníčko.

Porodnice v Olomouci
Jak se rodí v olomoucké porodnici nám prozradil pan doktor Martin Procházka.

„Nastřihování“
Tento lékařský zákrok patří mezi ty, o kterých se nemluví. Zřejmě proto, že vás maminka ani kamarádky nechtějí vylekat. Nebojte se, je docela možné, že vám se nástřih vyhne.

Stát se mámou po pětatřicítce
Otěhotnět poprvé až po oslavě pětatřicítky bývá čím dál častějším jevem. Těhotenství „starších žen“ má svá pozitiva a bohužel také negativa.

Lukáškův první rok
V minulém čísle jsme si představili čerstvě narozeného Lukáška. Teď už je mu měsíc a jeho maminka Stáňa pro vás sepsala své zážitky s ním.

Velký kojící speciál
Redaktorka Vlasta Adamcová pro vás připravila článek na téma kojení. Kromě praktických informací se v něm dočtete i konkrétní příběhy maminek a jejich důvody pro kojení či nekojení.

Krásné po mamince, talentované po tatínkovi
Také se vám stává, že při pohledu na vaše batole tetička vykřikne něco v tomto stylu: „Tomášek je celý strýček Hugo, tak to z něj jednou bude pan továrník!“ Genetický koktejl vašeho dítka se ale o vše postará sám a bez pomoci příbuzných.

Obrýlené starosti
I malé děti potřebují vylepšit zrak pomocí kouzelných sklíček. V jejich případě je výběr těch správných brejliček o to náročnější a hlavně zodpovědnější.

Velký věkový rozdíl mezi sourozenci

Mít děti s velkým věkovým rozdílem je pro maminčino tělo i psychiku jistě jednodušší než skočit po porodu zase do těhotenského oblečení. Je to ale přínosem i pro sourozence, které může dělit třeba i téměř generace?

Cvičení s tátou

Máma je máma, o tom není pochyb. Ale ruku na srdce, chvíle strávené s tátou si pamatujeme celý život.

Jak na krizi?
Redaktorka Kateřina Mrázková radí: „Umět se i v průšvihu zasmát!“

Chůva z Filipín není nevzdělaná šmudla

Móda au-pair se pomalu přesunuje ze Západu směrem do Čech. A tak se může stát, že potkáte českou dívenku, jak si za ruku vykračuje s au-pair třeba z Filipín.

Co s nedojedky?
Pokud nemáte na vyhazovaní nedojedeného jídla nervy a nechcete si dojídáním zbytků kazit postavu, máme pro vás několik typů, jak připravit chutné jídlo z toho, co vám doma zbylo.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články