Betynka 1/2009

Začátkem roku si spousta z nás dává nejrůznější předsevzetí. I my v redakci časopisu Betynka jsme to tak udělali. Chtěli bychom, aby se vám Betynka i nadále líbila tak jako doposud a aby jste při jejím pročítání byli stejně spokojení jako my při jejím tvoření. Lednové číslo je startovním číslem hned pro dva seriály, najdete tu také spoustu zajímavých příběhů a nezapomněli jsme ani na tatínky.
Betynka 1/2009
Poběží to dál a hotovo
Manželé Šípkovi se na genetickém vyšetření dozvěděli, že má doktor podezření na Downův syndrom u jejich nenarozeného děťátka. Jitka a Václav se i přes nepříznivou diagnózu rozhodli, že si dítě nechají. A jak to dopadlo?

Těhotenství v zimě, nebo v létě?
Každé těhotenství je jiné, o tom není pochyb. Vliv na těhulku má i počasí a tak budoucí maminky přemýšlí, kdy by bylo nejlepší otěhotnět. Plány jsou plány, ale vše nakonec stejně vyřeší příroda.

Jak se rodí v Kladně?
Nejen pro maminky ze středočeského kraje jsme vyzpovídali primáře MUDr. Petra Ullrycha z kladenské porodnice.

Císařský řez

Bezbolestný porod je snem většiny žen. Některé si myslí, že jim od bolesti při příchodu miminka na svět pomůže císařský řez. V tom případě ale pozor! Císařský řez bolí také a u nás se na zakázku stejně neprovádí.

Kamarádky z porodnice
Na fórum internetových stránek mojebetynka.cz napsala krásný příběh paní Bláhová. Svěřila se nám, že svou nejlepší kamarádku poznala v porodnici. Neváhali jsme a paní Bláhovou oslovili, aby se o svůj osudný příběh podělila i s vámi.

Příběh: Ztráta jednoho varlete neznamená neplodnost
Paní Benešová nám převyprávěla svůj příběh, který ji na začátku rozplakal, ale nakonec zjistila, že i s jedním varletem se jejímu synovi bude žít dobře.

Lukášek poroste s Betynkou v patách
Informace z příruček a knih jsou jedna věc, realita života druhá. Náhoda tomu chtěla, že maminka Stáňa v prosinci porodila syna Lukáška, který to ještě ani neví, ale brzo z něho bude celebrita. V Betynce si totiž každý měsíc přečtete, jak se Lukášek má.

S batoletem v pidibytě
Dítě vám změní život, to je jasná věc. Změny ale nastanou i v bydlení a pokud bydlíte v maličkém bytě připravte se, že změny budou ohromné. Doslova nezůstane kámen na kameni.

Jak se daří „našim“ trojčatům?
Téměř před rokem jsme pro vás připravili reportáž ze života trojčátek – kluků, kteří se narodili manželům Pelikánovým. Říká se, že zkušenost je nesdělitelná a u výchovy trojčat to tedy musí platit alespoň trojnásobně. Jak se velké rodině daří?

Společenská událost
Dospěláci jakž takž vědí, jak se na tu či onu společenskou událost obléknout. Jak je to ale s dětmi ve věku od 3 do 10 let?

Odklad
U zápisu vašeho předškoláka vám byl doporučen odklad. Jak s tím naložit? Inspirací vám možná bude příběh rodiny Tvrdíkových.

Mužské vzory
Čtyři tatínci – dva kováři, učitel a basketbalista odpověděli na náš dotazník, který se týkal otcovství. Jejich odpovědi jsou velmi zajímavé a vy si určitě počtete.

Budu tvůj nový táta
Zvyknout si na nového „tátu“ dá zabrat nejednomu dítku. Pokud chcete, aby vaše rodina spokojeně fungovala, musíte tomu napomoci.

Nový seriál: Hubnutí
Také máte za sebou svůj stopadesátý nevydařený pokus o zhubnutí? Nejste sama a tak jsme se rozhodli, že vám s nutriční terapeutkou paní Astlovou poradíme v novém seriálu Betynky.

Recepty – polévky
V zimě vám miska teplé polévky přijde určitě vhod. Zkuste některý z našich receptů.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články