Betynka 04/2010

Dubnové vydání časopisu je plné vašich oblíbených "živáků", tedy příběhů ze života. Dočtete se například, jak nakonec může být docela snadné najít partnera a zároveň tátu pro své děti, dvě těhulky v sedmém měsíci se svěřily se svými aktuálními pocity, oslovili jsme také několik maminek, aby se nám svěřily s tím, jestli po porodu zažily bonding - miminko jim bylo okamžitě položeno na tělo.
Betynka 04/2010
Hledá se táta a pro mě partner
Z dopisů víme, že vám splnění touhy po kompletní rodině občas přijde jako sci-fi . Vyhledali jsme muže a ženy, kteří si roli „sám rodič s dítětem“ také prožili a nakonec partnery našli. A na závěr připojujeme také teorii psycholožky...

Víte, proč orgasmus ženy urychluje početí?
Pokoušíte se zrovna teď o miminko? Nebo se chcete milovat jen tak pro radost? Zbystřete!

Nejčastější otázky pro gynekologa
Neublížím miminku, když budu málo pít, když si vezmu něco na bolení hlavy, když nespím? Pokud pochybujete, máme pro vás pár odpovědí.

7 ve znamení boje o místo
Sedmička je magické číslo a v 7. měsíci (tedy počínaje 27. týdnem) se děťátko s vašimi vnitřnostmi začíná přetahovat o prostor.

Vaše příběhy...
Vybíráte porodnici? Zkušenosti maminek vám možná pomohou.

Dýchání při porodu
Je lepší dýchat při porodu jako doga, nebo jako ratlík? Ani málo, ani moc...

Zlatá hodinka poporodní
Strohá řeč čísel. Oslovili jsme 40 čtenářek Betynky, které rodily v uplynulých pěti letech. Se „zlatou hodinkou poporodní“ – odborně bonding – či připoutání se jich setkalo 6. Slovy šest!

Přišel čas prvního hlídání
Máte výčitky? Zbytečně! Neděláte nic špatného, když svoje miminko občas na hodinu dvě svěříte do péče někoho jiného. Právě naopak – prospěje to vám oběma.

Tajemství očí novorozence
Vidí víc, než si myslíme, ale potřebují trénovat.

Je libo kojicí podprsenku?
Na mateřských podprsenkách život vašeho miminka nestojí, ale období kojení vám mohou zpříjemnit.

Blahodárné motýlí masáže
Netroufáte si dotknout se křehkého maličkého děťátka? A přitom vám mateřská láska říká: pohlaď, dotkni se, to milované zranitelné stvoření tě potřebuje cítit co nejblíž.

S trojčaty v poradně
Čas letí jako bláznivý a našim trojčatům jsou už 4 měsíce. Od narození udělala kus práce. Hlavně zapracovala na své váze.

„Kočárkování“
Napadlo vás, jak se cestuje mámám s kočárky s dvěma nebo třemi dětmi narozenými rychle po sobě? Valerie a Monika o tom vědí své...

„Down“ střílí naslepo
Vypadají trochu jinak, myslí trochu jinak, ale lásku a radost cítí stejně. A tak až děti s Downovým syndromem potkáte, neuhýbejte očima, nebuďte rozpačití. Usmějte se a chovejte se přirozeně.

Absolutní mamánci
Máma, máma, a zase jen máma! Pro tatínky bývá období, kdy jejich mazlíček z ničeho nic upřednostňuje výhradně matku, dost drsné.

Než půjde poprvé do školky...
Uteklo to jako voda. A brzy vaše batole čeká veliká událost: půjde do mateřské školky. Co všechno by mělo umět?

Mámy, zaběhejte si!
Naskočí vám při slově „běh“ nepříjemné vzpomínky na školní tělocvik? Zkuste to teď na jaře znovu a jinak. Nenápadně, ale jistě zhubnete, zlepšíte si kondici, a navíc se dá běhat i s dítětem!

Prémie je, když...
Jestli spoléháte na to, že dítě na slíbenou odměnu zapomene, jste na omylu.

Manuál na horečku
Leden, únor, březen, duben? Ideální čas pro infekce. Ráno nic, v poledne vám ze školky zavolají, že hoří. A tak se vám třeba pár rad, jak se s horečkou „poprat“, bude hodit...

Nepodceňte pneumokoka!
Mediální humbuk? V žádném případě. Naše maminky o tom ví své...

Betynka hledá Betynky!
Máte doma také Alžbětku? Naše jmenovkyně nás zajímají! Posílejte nám jejich fotografie. 19. 11., kdy mají svátek, proběhne vylosování s překvapením pro tři z nich! Pište a posílejte fota na e-mail: betynka@burda.cz.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku