Betynka 03/2010

V březnové Betynce vám pomůžeme překonat úzkosti a strachy v těhotenství a dozvíte se, jak nabité budou první dny vašeho novorzence. Dále se dočtete, jak tátové miminek vyřešili "problémy" s krmením, koupáním či převlékáním. Čeká na vás už třetí díl seriálu o trojčatech a také velký článek na téma týrání žen, ale i mužů. A pozor! Betynka hledá Betynky! Hlaste se nám!
Betynka 03/2010
Láska bez podmínek
Milujete své dítě takové jaké je? Nebo jste si ho vysnili trošku jinak a teď se snažíte je do své šablony napasovat? A když se vám to nedaří, nešetříte kritikou. Samozřejmě – pro jeho dobro...

S vámi je těhotná celá rodina!
Příchod miminka vůbec není věcí jen vás dvou – rodičů. Mění role i ostatních členů rodiny a... někdy nás jejich reakce překvapí.

Těhotenská pleť volá SOS
Čekala jste tvářičku jako z alabastru, a místo toho na vás ze zrcadla kouká vzorník skvrn a pupínků?

Úzkosti a strachy v těhotenství
Které myšlenky a pocity nás straší a proč škodí nám i dítěti?

Potravinové doplňky
Znáte největší současné zaklínadlo? Určitě ano, protože je to zdravá výživa – i v těhotenství.

Druhý trimestr

Jste ve čtvrtém, pátém nebo šestém měsíci? Pěkně si toto období užívejte. Druhý trimestr je prý nejpříjemnější. A porod? Ten je ještě daleko...

V břiše nám roste artista

Napadlo vás někdy přemýšlet o tom, proč je jedno dítě v děloze uvelebené tak, že přichází na svět hlavou, a jiné zadečkem?

Porodnice: Vaše příběhy...

Vybíráte porodnici? Zkušenosti maminek vám možná pomohou.

Nabité první dny novorozeněte

Kdyby si novorozeňátka vedla diář, pak by první dny po narození patřily k nejplnějším. Kromě jiného totiž musejí absolvovat důležitá vyšetření.

Hlídači klidného spaní
Když děťátko není v pořádku, monitor dechu vás hlasitě přivolá.

Tátové se miminek nebojí!
Ba přímo naopak. Vykoupat, přebalit, obléct, pohlídat, ukonejšit drobečka je v současnosti otázkou mužské cti, hrdosti a hlavně lásky!

Jak rozkojit prsa
Chcete dát svému „miniaturnímu“ miminku ten nejlepší životní pohon, ale prsa zatím stávkují? Nebuďte smutná a obstarejte si i kvalitní odsávačku.

Kukátko k trojčatům - 3. díl

Tříměsíční Alex, Filip, Jonáš a tříletý Eliáš, aniž by to tušili, dokonale prověřují naše manželství.

Vyčítáte si, že nekojíte?

Tak s tím rychle přestaňte. Miminko vás potřebuje mít v pohodě. Pak bude šťastné a bude vás milovat, i když mu místo prsu nabídnete lahvičku.

Recepty pro nejmenší
Po svačinkách s dobrou pomazánkou se mohou utlouct i ti nejmenší...

Kluci jsou vážně jiní než holky
Řada maminek si to uvědomí teprve ve chvíli, kdy se jim po holčičce narodí chlapeček. Vychovávat kluka je totiž úplně odlišná zkušenost. Nejsou horší ani lepší. Jsou prostě jiní a... to je dobře.

Týrání žen, ale i mužů

Zapomeňte na představu, že násilníci a jejich oběti jsou výhradně primitivové s IQ tykve. Nejrafinovanějšími bestiemi bývají vážení sousedé, do kterých by to nikdo nikdy neřekl...

7x proč je čtení důležité
Dítě, které si nečistí zuby, čekají trable. Zdravotní. Dítě, které odbudete pohádkou v televizi také. Duševně zakrní. (Fotky z olomoucké knihovny dokazují, že to někde funguje.)

Zánět středního ucha
Ouška našich dětí se nejčastěji budí v noci. Co naplat – jedeme do nemocnice…

Po rozvodu u mámy, nebo u táty?
Kde a s kým dítě zůstane, když se rozejdete? Upusťte páru, zklidněte emoce a snažte se dohodnout…

Betynka hledá Betynky!
Máte doma také Alžbětku? Naše jmenovkyně nás zajímají! Posílejte nám jejich fotografie. 19. 11., kdy mají svátek, proběhne vylosování s překvapením pro tři z nich! E-mail: betynka@burda.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články