Bacily útočí! Jste připraveni?

Nemocné děti bývají rozmrzelé a uplakané. Celé tělo je bolí a i pouhé měření teploty je pro ně nepříjemné.
Bacily útočí! Jste připraveni?

V takových chvílích by dal každý rodič cokoliv za to, aby alespoň trochu ulevil svému pokladu. Pro začátek je možné třeba zkrátit dobu měření teploty na minimum.

Společnost Hartmann – Rico uvedla na trh novinku: infračervený teploměr Thermoval duo scan, který změří teplotu vašim nejmenším jednoduše a během několika sekund.

Měření teploty lze provádět, i když dítě spí, což se může stát pro rodiče velkým ulehčením. Teplotu lze měřit dvěma způsoby – na čele, což zabere tři sekundy, nebo v uchu – v tomto případě je teplota změřena za pouhou jednu sekundu. Teploměr se snadno ovládá pouze jedním tlačítkem, průběh měření lze sledovat na displeji, ukončení měření je ohlášeno akustickým signálem a zobrazením naměřené teploty. Teploměr sám pozná, zda měří teplotu v uchu či na čele a má paměť pro uložení poslední naměřené hodnoty a vyznačuje se vysokou životností baterie – její kapacita vystačí až na tisíc měření.

Nejste si jistí, zda měřit teplotu v uchu nebo na čele? Kůže na čele je vystavena vnějším teplotním vlivům častěji než zvukovod, proto je doporučeno provádět měření přednostně v uchu.  Pokud má však vaše dítě nepříjemné zážitky s tzv. „pícháním uší“ nebo jej trápí zánět středního ucha, využijte měření teploty na čele. Více informací naleznete na www.thermoval.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články