Audiokniha s českou pohádkovou klasikou potěší nejen děti

Čtyři a půl hodiny nejznámějších českých pohádek od Červené karkulky přes Perníkovou chaloupku, Zlatovlásku až po Hrnečku vař v podání Jana Rosáka...
Audiokniha s českou pohádkovou klasikou potěší nejen děti

Soubor sedmnácti klasických českých pohádek, které Zdeněk Ertl upravil do dnešní generaci srozumitelného moderního jazyka, si spolu s dětmi určitě rádi poslechnou i dospělí.

Pohádky se mezi lidmi, zejména na venkově, předávaly po dlouhá staletí z generace na generaci. Dědové a babičky je vyprávěli svým vnoučatům a ta pak zase svým. Mnohé příběhy se tak měnily, rozšiřovaly a některé i zanikly. Mezi sběratele a vypravěče lidových pohádek a pověstí patřili známí spisovatelé jako Karel Jaromír Erben nebo Božena Němcová. Před nimi pak řada dalších, jako například Josef Košín z Radostova, Jakub Malý nebo František Kodým.

„Z velkého množství pohádek, které se u nás vyprávěly, jsem do této knihy vybral několik nejznámějších. Pohádky jsou podle původního námětu volně přepracované tak, aby jim dnes děti rozuměly a přesto jim zůstalo pohádkové kouzlo. Věřím, že se tak přispěje k zachování historie a moudrosti našich předků,“ říká Zdeněk Ertl.

Zaručený způsob, jak zabavit děti při dlouhých cestách či při čekání u lékaře nebo jak je zklidnit před usnutím nabízí nová audiokniha České pohádky. Na Audiotéka.cz je ke stažení ve formátu MP3 za pouhých 99 Kč! www.audioteka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře