Audiokniha s českou pohádkovou klasikou potěší nejen děti

Čtyři a půl hodiny nejznámějších českých pohádek od Červené karkulky přes Perníkovou chaloupku, Zlatovlásku až po Hrnečku vař v podání Jana Rosáka...
Audiokniha s českou pohádkovou klasikou potěší nejen děti

Soubor sedmnácti klasických českých pohádek, které Zdeněk Ertl upravil do dnešní generaci srozumitelného moderního jazyka, si spolu s dětmi určitě rádi poslechnou i dospělí.

Pohádky se mezi lidmi, zejména na venkově, předávaly po dlouhá staletí z generace na generaci. Dědové a babičky je vyprávěli svým vnoučatům a ta pak zase svým. Mnohé příběhy se tak měnily, rozšiřovaly a některé i zanikly. Mezi sběratele a vypravěče lidových pohádek a pověstí patřili známí spisovatelé jako Karel Jaromír Erben nebo Božena Němcová. Před nimi pak řada dalších, jako například Josef Košín z Radostova, Jakub Malý nebo František Kodým.

„Z velkého množství pohádek, které se u nás vyprávěly, jsem do této knihy vybral několik nejznámějších. Pohádky jsou podle původního námětu volně přepracované tak, aby jim dnes děti rozuměly a přesto jim zůstalo pohádkové kouzlo. Věřím, že se tak přispěje k zachování historie a moudrosti našich předků,“ říká Zdeněk Ertl.

Zaručený způsob, jak zabavit děti při dlouhých cestách či při čekání u lékaře nebo jak je zklidnit před usnutím nabízí nová audiokniha České pohádky. Na Audiotéka.cz je ke stažení ve formátu MP3 za pouhých 99 Kč! www.audioteka.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články