Ani v těhotenství se nemusíte vzdávat hezkého oblečení

Stejně jako americká herečka Katie Holmes, jež se spojila se stylistkou Jeanne Yang, aby společně vytvořily elegantní a univerzální módní značku Holmes & Yang pro různé příležitosti z kvalitních materiálů za přijatelné ceny, přichází nyní na tuzemský trh značka Chercher.
Ani v těhotenství se nemusíte vzdávat hezkého oblečení

Dvě kreativní české ženy -  choreografka, režisérka a herečka Adéla Laštovková Stodolová a oděvní designérka a majitelka kostýmní agentury Eva Suchánková, našly na českém módním trhu skulinu. Svou značku pojmenovaly Chercher (francouzsky hledat) a inspiraci hledaly nejen v Paříži. Jejich první kolekce Madams & Mums patří ženám a to ve všech jejich podobách, proto je její součástí také řada pro těhotné ženy, pro které móda na českém trhu chybí. Na jaro připravují pánskou kolekci Guys & Gays inspirovanou ptačí říší.

 „Baví nás překonávat překážky, proto jsme si kromě běžného navrhování módy pro ženy a muže vybraly také cestu spojenou s hledáním určitých skupin, pro které na trhu v České republice oblečení chybí. Kromě jiného nás hodně ovlivnila Paříž, na ženách i mužích ve Francii obdivujeme, že mají šmrnc v jakoukoliv denní dobu a situaci,“ říká Adéla Laštovková Stodolová.

V rámci první kolekce Madams & Mums autorky pracovaly s ženami a nastávajícími matkami různých profesí, které potřebují být díky svému časovému vytížení celý den chic a zároveň hledají pohodlné oblečení z kvalitních materiálů pro celý den. První řada Madams zahrnuje například topy, šaty, kostýmy nebo kožíšky, druhou řadu Mums charakterizují propracované střihy kabátků, sak, šatů, kalhot a topů, z nichž některé jsou doplněné potisky kreseb Kláry Stodolové. Řada Mums je prezentovaná budoucími maminkami - režisérkou Erikou Hníkovou, herečkou Zuzanou Norisovou, tanečnicí Renátou Martinovou nebo majitelkou PR agentury Martinou Rekovou. Řadu Madams nafotila choreografka Jana Burkiewiczová.

Klepněte pro větší obrázek

Střihy oblečení jsou natolik rafinované, že nemusí nutně sloužit jen v období těhotenství, ale i poté, jak demonstruje herečka Martha Issová, jedna z modelek první módní přehlídky Chercher. Oblečení je ušité z kvalitních a příjemných materiálů, jako je úplet s hedvábím, bavlněný a vlněný úplet, viskóza – vše v kombinaci s lycrou, tudíž pružné a poddajné.

Klepněte pro větší obrázek

Kolekce Madams & Mums, která je na trhu od prosince 2012, je laděna do tlumených elegantních barev, jako je antracitová, černá, fialová či béžová. Oblečení Chercher se vyrábí v České republice, látky však návrhářky nakupují především v Paříži. Důraz je kladen také na střih oděvů. „Střihy jsou převážně úzkého charakteru, zejména v řadě Mums nechceme křivky těhotných žen popírat, nýbrž vyzvednout. Svrchní díl oděvu je střižen širší, aby byly modely co nejpohodlnější. Upřednostňujeme řasení v určitých částech modelu, které se přizpůsobuje růstu bříška, modely jsou tak nositelné i po těhotenství. U sak používáme vystřižený přední díl tak, aby byl dostatek místa na bříško. Důležitá je pro nás pohodlnost, což souvisí i s volbou materiálů,“ říká Eva Suchánková.

Na začátku roku 2013 bude na www.chercher.cz spuštěn e-shop. Více info také na www.facebook.com/chercher.cz

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články