Aby vaše prsa zůstala na svém místě

V období těhotenství se v těle a s tělem ženy děje spousta změn. Velkou změnou projdou i prsa. Aby na nich známky těhotenství a kojení byly co nejméně patrné, je nutné nosit nějaký čas speciální podprsenku.
Aby vaše prsa zůstala na svém místě
Na prvním místě při výběru je maximální pocit pohodlí a komfortu. Prsa jsou velmi citlivá a den ode dne těžší, proto je kvalitní spodní prádlo naprostou nutností. Pokud se bude těhulka cítit pohodlně, bude jí rozhodně lépe i po psychické stránce.

Správně zvolená těhotenská podprsenka může dokonce eliminovat tvorbu strií, které doslova útočí na napínající se kůži. Nejedna žena jistě ocení i fakt, že díky správnému prádlu neztratí na atraktivitě. Na trhu jsou dokonce k dispozici i erotické prádlo pro těhotné a nebo třeba plavky.

Spodní prádlo je základ, co si budeme povídat. Ne nadarmo nám maminky vždy vštěpovaly, abychom dbaly na spodní prádlo, jelikož nikdy nevíme, kde a porč se budeme muset svléci. ☺

Těhotenské podprsenky jsou přizpůsobeny potřebám těhotných žen svou praktičností, bezešvým střihem a v neposlední řadě výběrem těch nejpříjemnějších a nejjemnějších materiálů. Tyto podprsenky jsou vyrobeny z elastických materiálů, které se dokáží zvětšit v průběhu těhotenství až o jednu velikost. Některé mají zase nabrané záševky na vnitřní straně. Nemusí mít kostice, aby nebudily pocit stísněnosti a přesto prsní podpěry ve spodní části těhotenské podprsenky zaručují svým střihem pevné držení poprsí.
 
Klepněte pro větší obrázek 

Důležitá jsou také širší elastická a snadno nastavitelná ramínka. Díky zvýšené aktivitě mléčných žláz, které rostou a díky ukládání vody se hmotnost každého prsu zvětší v průměru o 300 až 500 gramů. Nechráníme-li dostatečně prsa podporou, mohou vcelku rychle ztratit svůj původní tvar a pevnost. Ženy s velkým poprsím by bez správně zvolené podprsenky s optimální šíří ramínek mohly začít navíc pociťovat nepříjemné bolesti ramenou a šíje, která by následně mohla zasáhnout i celou oblast páteře.

K příjemnému prožívání doby těhotenství přispějí i dobře padnoucí kalhotky, které jsou volbou materiálu plně přizpůsobeny stavu uživatelsky. Opět si představíme pohodlný elastický materiál, který poskytuje veškerý komfort rostoucímu bříšku. Spodní těhotenské kalhotky mohou postupně roztahující se kůži zcela lehce avšak bezpečně obepínat nebo je střih kratšího ražení a drží se jako kalhotky typu bikiny přes pánevní kost nechávaje těhotné bříško obnaženo na odiv ve zcela přirozené podobě.
 
Text: Lucie Fumfálková
 
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články