A kdo mě pohlídá?

Máte už nějaké to dítko? Nečekejte, až budete mít porod na krku, ale vyjednejte si hlídání. A sestavte si „PP“, neboli praktický poradník...
A kdo mě pohlídá?
„Malého pohlídá kamarádka. Prý s ní mohu na sto procent počítat,“ raduje se Ivana. Právě vyřešila hlavolam, se kterým si dosud nevěděla rady. V době, kdy má TERMÍN, jede její manžel na zahraniční cestu. Pořád jí vrtalo hlavou, co Pavlík. „Nepamatuji, že by se někdy v noci probudil, ale spoléhat se na to nedá. Nenechala bych ho samotného ani minutu.“
 
Rozhoďte sítě včas
Budete mít první dítě? Jsou to vaše nervy, vaše bolesti, váš porod. Když za zavřenými dveřmi bytu zůstane nevyžehlené prádlo, či kupa nádobí, nic se neděje. Pokud už však minimulně jednoho potomka máte, a není to zrovna teenager, těžko nad ním mávnete rukou.
 
Na Radku přišly vždycky porodní bolesti po půlnoci. „Poprvé manžel naložil mě i tašku do auta a už jsme frčeli. Podruhé jsem si na pohlídání dvouletého Jarečka domluvila sousedku. Počítala s tím i potřetí. Jenže Andrejka chtěla na svět dřív, dokonce o celé tři týdny. A sousedka? Užívala si léčivé vody v lázních. Miminko už se tlačilo ven a já obíhala dům. Dovedete si jistě představit, jak byli lidé ve dvě ráno rádi, když jsem na ně zazvonila. .“
 
„I já jsem hlídání podcenila,“ přidává svoji zkušenost Eva. „Když jsem rodila podruhé, byly Janičce tři. Přítel pochopitelně nikde. Naštěstí jsem se dovolala kamarádce. Jenže dcera se probudila a nechtěla se ode mne hnout. A po mém odjezdu prý řvala tak, že by určitě přehlušila velký orchestr na Pražském jaru.
 
Klepněte pro větší obrázek 
 
Čekáte-li druhé dítě, myslete na zadní kolečka a rozhoďte sítě včas. Nejde jen o to, aby staršího někdo pohlídal, ale i o to, kdo s ním zůstane. Z člověka, kterého dobře nezná, byť by to byla nejlepší kamarádka, nebo dokonce babička, která k vám jezdí jen občas, může chytit pěkného „nerva“. A tak, když se blíží druhá půle těhotenství, nechte si projít hlavou, co bude se staršími ratolestmi, které nemohou zůstat samy.
 
S potenciální „hlídačkou“ je včas seznamte – mohou si spolu sem tam pohrát a popovídat, může mu před spaním přečíst pohádku. A pokud má dotyčná(ý) setrvat s dítětem po celou dobu, co budete pryč, pomyslete i na věci praktické a připravte „pépéčko“, tedy praktický poradník. Do itineráře zaznamenejte vše, co by měla hlídačka o dítěti a domácnosti vědět – nejen co má jíst, kdy chodí spát, ale i jak na ně, když je mu smutno.
 
Prověřeno Betynkou
„Hlídací pohotovost“ od miminek po předškoláky funguje týž den, kdy někdo zavolá a získá jistotu profesionální chůvy. Pro děti, které už aspoň jednou hlídala, vyjíždí baby taxi.
 
Baby hotýlek Hvězdičkov nedaleko od Prahy vám vytrhne trn „z paty“, nejen při nárazovkách typu náhlý odvoz do porodnice, ale v podstatě kdykoli. Hvězdičkov vyjde vstříc v netradiční otevírací době školek, o víkendech a na poslední chvíli, kdy „vybouchne“ domluvená chůva.
Více na www.hvezdickov.cz 
 
Text: Vlasta Adamcová
 

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články