7 otázek „na tělo“ pro Michaelu Maurerovou

Známe ji z televizních seriálů, inscenací, pohádek. Momentálně si užívá „dovolenou“ s dvojčátky a chystá svatbu s životním partnerem.
7 otázek „na tělo“ pro Michaelu Maurerovou

Jste hodně výřečná, jako moderátorka musíte být. Už se vám stalo, že jste ztratila řeč?
Výřečnost je jedna z mých hlavních charakteristik, ale v poslední době ztrácím řeč docela často. – Díky dětem někdy opravdu nemám slov.:-)

Dnešní rovnoprávnost nedovoluje považovat ženy za stvoření přikované k plotně. Neodběhly podle vás ženy od té plotny až moc daleko? Jak je to s kuchyní (a partnerskými rolemi) u vás doma?
Tzv. emancipace je nemoc zneuznaných a ošklivých žen. Tradiční rozdělení rolí je vyzkoušené a zdravě sebevědomým ženám nemůže vadit. Nijak je nevykořisťuje, nic jím neztrácejí. Ale všechno extrémní je špatně. Ani u nás není zvláštností, že když z nějakého důvodu nemůžu uvařit, postará se manžel. Ale jinak je „všechno ženské“ moje parketa.

Účinkujete v klipu Mája skupiny Nightwork. Takže máte ráda recesi? Co si myslíte o sucharech?
Účinkování v klipu byla nehoda-náhoda. Jednou po koncertě Nightwork jsem šla za klukama do šatny a neplánovaně jsem se nachomýtla k natáčení klipu, ani jsem pořádně nevěděla, o co jde. Jinak ke Kubovi Prachařovi mám skoro až sesterský vztah, když mi bylo jednadvacet a jemu asi sedmnáct, moderovali jsme spolu Letadlo. Klukům moc fandím a líbí se mi, jakou dělají recesi. A co si myslím o sucharech? Miluju je! A nemusím mít ani zažívací potíže, u televize chutnají rozhodně líp než brambůrky. (Jinak když je člověk hodný, je mi úplně jedno, že je to suchar.)

Půjčím si název CD, které jste spolu s dalšími osobnostmi namluvila – „Ty jsi můj strašnej zloděj času“. Co podle vás nejvíc krade čas?
Zevlování. A televize. Já osobně si čas „kradu“ tím, že si ho neumím moc zorganizovat. Nechci, aby to vyznělo zle, ale čas kradou děti. Což není špatně! Jen zkrátka nemám čas pro sebe, protože skoro všechen patří dětem.

Jak byste deseti slovy charakterizovala VÁŠ život s dvojčaty? Jak byste charakterizovala IDEÁLNÍ život s dvojčaty?
Potřebovala bych těch slov minimálně dvacet, protože všechno násobím dvěma. Život s dvojčaty je jedna velká nekončící hra s prvky komedie i tragédie. Neumím si představit život bez nich. Byl by prázdný. A ideální život? Ten se odehrává právě tady a teď. Plánovat a představovat si nemá cenu, realita je vždycky lepší. Beru ji se všemi radostmi i starostmi.

Co byste jako rodič nikdy nechtěla svým dětem říct nebo udělat?
Nikdy neříkej nikdy. I když se mi třeba jako dítěti něco nelíbilo, teď jako máma rozumím tomu, proč některé věci rodiče dělali nebo říkali. Nikdy bych svým dětem nechtěla mluvit do vztahů, i když s nimi třeba nebudu souhlasit. Chtěla bych, aby žily podle sebe, aby se uměly smát a aby jednou řekly, že máma s tátou jsou fajn. 

Je pro vás máj „lásky čas“? Má pro vás zvláštní význam polibek pod rozkvetlou třešní nebo Den matek?
Lásky čas by měl být pořád. Pro mě je máj „energie čas“. Čerpám energii z přírody, vnímám, jak se nadechuje, jak voní žížaly, všechno kvete a dělá to dobře mému tělu i náladě. A co se týče tradic, snažím se je dodržovat, ale nezhroutil by se mi svět, kdybych na prvního máje zůstala nepolíbená…:-) 

A ještě…
Nejlíp se zrelaxuju: Při háčkování nebo navlékání korálků.
Největší odvaz jsem zažila: Při porodu. Odvaz a euforie.
Nejvíc na mužích obdivuju: Když jsou muži. Když se nechovají zženštile.
Nejvíc na svém partnerovi obdivuju: Způsob, jakým mě má rád, jakým se o mě stará. A jaký je táta.
Nejoblíbenější den v týdnu: Čtvrtek. „Můj den“. Mám hlídání a zařizuju si, co potřebuju. Pak se těším na děti a ony mě vítají…

Převzato z časopisu Betynka.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články