37. týden těhotenství: Relaxujte a laďte detaily

Už jste opravdu v poslední cílové rovince. Výbavičku byste měla mít nachystanou a byt připravený na příchod nového obyvatele. Teď už jen zbývá odpočívat a těšit se na miminko a samozřejmě  ladit detaily.
37. týden těhotenství: Relaxujte a laďte detaily

Nezapomeňte do všeho zapojit i partnera, s největší pravděpodobností vás do porodnice poveze on, on bude také u porodu a bude vaší největší oporou nejen během porodu, ale zvláště v dnech těsně po něm následujících a samozřejmě i v další dny.

Budoucí tatínek by si mohl například zjistit, jak se nejrychleji dostane do vámi zvolené porodnice. Není od věci si celou cestu alespoň jednou cvičně projet, budete pak přesně vědět, kde se dá nejlépe zaparkovat, kde je vchod, jak dlouho vám cesta trvá…

Ukažte mu, kde přesně máte svou tašku do porodnice, kde jsou věci, které vám přiveze po porodu. Určitě je také vhodné si vyzkoušet uchycení autosedačky do vozu. Někteří tatínci, kteří toto opomněli, by mohli vyprávět, kterak je polil studený pot, když cestovní „vajíčko“ nemohli v nervozitě z čerstvého otcovství za žádnou cenu bezpečně do auta uchytit.

Partnerovi také předejte všechna důležitá telefonní čísla a včas si rozmyslete, kdo se postará o případné starší děti během vaší nepřítomnosti.

Možná vás trochu potrápí zvýšený poševní výtok, který je ale normálním průvodním jevem konce těhotenství  - tělo se připravuje na porod.

Ať už je miminko v jakékoliv poloze, tak je téměř jisté, že v ní také do porodu i zůstane.

Miminko si trénuje dýchání, aby bylo na tento velký úkol po příchodu na svět připraveno. Pokud se blízko břišní stěny objeví zdroj světla, dítě se za ním bude otáčet.

Vše o vašem těhotenství a vývoji miminka od početí k porodu se dozvíte v těhotenském kalendáři ZDE.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články