36. týden těhotenství: Hnízdění - nutkavá potřeba uklízet

A jde se do finále! Právě začínáte devátý měsíc svého těhotenství a tak se jeho konec už opravdu nezadržitelně blíží.
36. týden těhotenství: Hnízdění - nutkavá potřeba uklízet

Blížící se porod se může projevit několika způsoby. Je dobré být neustále na pozoru, a jakmile budete cítit, že už je to tady, jednat.

Co vás tedy může upozornit na to, že se váš den D blíží? Vaše bříško viditelně poklesne, respektive miminko se sesune blíže k porodním cestám.  Pochvu opustí takzvaná hlenová zátka. Plodová voda může také začít odtékat. Pokud si nejste jistá, zda se opravdu jedná o plodovou vodu, vezměte s sebou na vyšetření i použitou vložku, ze které lze vše zjistit. Hnízdění – budete mít neodkladnou potřebu poklidit celý byt, porovnat komínky ve skříni, překontrolovat zas a znovu tašku do porodnice… Zkrátka vše připravit na příchod miminka. Před porodem vás může také potrápit průjem a samozřejmě kontrakce.

V tomto týdnu vám gynekolog odebere stěr z pochvy k určení možné streptokokové infekce skupiny B. Při přítomnosti infekce vám budou v průběhu porodu podána antibiotika k prevenci nákazy plodu.

Miminko je již téměř připravené na svůj vstup na svět. Tuk se mu začíná usazovat i na kolenou a loktech. Chrupavky jsou už také velmi pevné. Už téměř nic nestojí v cestě porodu.

Vše o vašem těhotenství a vývoji miminka od početí k porodu se dozvíte v těhotenském kalendáři ZDE.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články