29. týden těhotenství: Sepište si plán

Přemýšlela jste někdy o sepsání porodního plánu? Pokud ano, tak teď je nejvyšší čas.
29. týden těhotenství: Sepište si plán

Porodní plán či chcete-li porodní přání je listinou, na které sepíšete, jak si představujete, aby váš porod probíhal, co si nepřejete podstupovat, co byste naopak velice ráda podstoupila atd. Je ale nutné pamatovat, že průběh porodu může a s velkou pravděpodobností i bude vypadat jinak, než si představujete a přejete.

Svůj plán sepište nejlépe s někým, kdo už porod absolvoval a ještě lépe s osobou, která ví, jak probíhá porod v porodnici, kde se chystáte rodit. Listinu, která je podle znalců v oboru právně vymahatelná, předložte při nástupu do porodnice a požádejte o její přečtení osobou, která váš porod povede.

Možná vám už těhotenství začíná lézt tak trochu krkem. Kůže se stále víc a víc napíná a proto svědí, miminko je velké a vám se tak hůře nadechuje, potrápit vás mohou i hemeroidy či křeče v nohou, pálení žáhy, horší trávení a spousty dalších neduhů. Co s tím? Nejjednodušší radou je: Vydržte! Všechny tyto problémy s porodem odezní a vy se teď prostě zaměřte na pozitivní aspekty svého jiného stavu, chystejte výbavičku, připravujte pokojíček, využijte, že můžete hodně odpočívat.

Hlava miminka je už poměrně velká k tělíčku. Tuk se stále hromadí v podkoží. Dítě je citlivější na světlo, zvuk, chutě a vůně.

Vše o vašem těhotenství a vývoji miminka od početí k porodu se dozvíte v těhotenském kalendáři ZDE.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články