23. týden těhotenství: Pohyby miminka sledujte

Miminko má stále kolem sebe dost prostoru a tak toho využívá. Hýbe se, co mu síly stačí, dělá salta, výkopy, mává ručkama.

Vy pohyby již plně vnímáte. Nepropadejte panice, pokud si uvědomíte, že jste už delší čas žádné další nezaznamenala. V klidu se někde uvelebte, abyste mohla vnímat jen své bříško.

Uvidíte, že po nějaké době se vaše miminko opět ozve. Pokud ale budete mít i nadále obavy a budete cítit, že něco není v pořádku, určitě kontaktujte svého gynekologa a vše s ním zkonzultujte.

V pátém měsíci těhotenství vás možná překvapí až divoké změny nálad. Netrapte se tím. Když budete chtít být sama, usaďte se někam do koutku a v klidu rozmýšlejte. Jakmile zatoužíte po společnosti a veselí, obvolejte pár známých a zajděte si na dobrou večeři. Změny nálad k těhotenství patří a vaše okolí by to mělo akceptovat.

Miminko váží něco přes půl kila. Každým dnem se více a více vyrovnávají proporce jeho tělíčka tím, jak jeho jednotlivé části rostou a rozvíjí se. Vyvíjí se vnitřní ucho miminka.

Pokud nosíte pod srdcem dvojčátka, může se stát, že jejich spánkové periody a období bdělosti budou odlišné a tak budete mít pocit, že se uvnitř vás stále něco děje.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře