23. týden těhotenství: Pohyby miminka sledujte

Miminko má stále kolem sebe dost prostoru a tak toho využívá. Hýbe se, co mu síly stačí, dělá salta, výkopy, mává ručkama.
23. týden těhotenství: Pohyby miminka sledujte

Vy pohyby již plně vnímáte. Nepropadejte panice, pokud si uvědomíte, že jste už delší čas žádné další nezaznamenala. V klidu se někde uvelebte, abyste mohla vnímat jen své bříško.

Uvidíte, že po nějaké době se vaše miminko opět ozve. Pokud ale budete mít i nadále obavy a budete cítit, že něco není v pořádku, určitě kontaktujte svého gynekologa a vše s ním zkonzultujte.

V pátém měsíci těhotenství vás možná překvapí až divoké změny nálad. Netrapte se tím. Když budete chtít být sama, usaďte se někam do koutku a v klidu rozmýšlejte. Jakmile zatoužíte po společnosti a veselí, obvolejte pár známých a zajděte si na dobrou večeři. Změny nálad k těhotenství patří a vaše okolí by to mělo akceptovat.

Miminko váží něco přes půl kila. Každým dnem se více a více vyrovnávají proporce jeho tělíčka tím, jak jeho jednotlivé části rostou a rozvíjí se. Vyvíjí se vnitřní ucho miminka.

Pokud nosíte pod srdcem dvojčátka, může se stát, že jejich spánkové periody a období bdělosti budou odlišné a tak budete mít pocit, že se uvnitř vás stále něco děje.

Vše o vašem těhotenství a vývoji miminka od početí k porodu se dozvíte v těhotenském kalendáři ZDE.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře