2. měsíc - co už umí

Dává miminko pláčem najevo svoji nespokojenost? Pokud nemá hlad a je suché, pravděpodobně pomůže, když si je přitisknete tváří v tvář k tělu...
2. měsíc - co už umí
Během druhého měsíce objevíte u svého děťátka úsměv. Zpočátku bude určen jenom pro mámu a tátu, později se ho dostane i ostatním blízkým, které bude vídat častěji.

Snaží se zvedat hlavičku
Skoro každý den, který vaše miminko prožije, znamená velký skok. Ne tedy doslovný, ale vzhledem k tomu, že bylo před pár týdny ještě zcela bezmocné, ho lze považovat za skutečný. Zatímco v 1. měsíci mělo tendenci stáčet se do klubíčka, teď se nožičky pomalu začínají „natahovat“. Pokud zrovna nespí, otáčí hlavičku, pohybuje ručičkama i nožičkama. Začíná také zvedat nohy od podložky. Kolínka a kyčle jsou zřetelně pevnější. Ručky má pořád ještě sevřené do pěstičky, ale postupně je uvolňuje.
 
V poloze na bříšku opakovaně zvedá hlavičku, nahoře (úhel 45 stupňů) ji však udrží jen pár vteřin. Když je přitahujeme do sedu, hlavička už mu tolik nepadá dozadu jako v prvním měsíci, držíme-li je v sedu, malinkou chvíli hlavičku udrží ve vzpřímené poloze, ale potom mu zase padá dopředu. Poměr váhy hlavičky a tělíčka se sice pomalu začíná měnit, ale hlava je pořád ještě příliš těžká.
 
Klepněte pro větší obrázek 

Chce být s maminkou
Miminko už sleduje nejen pohybující se věc (hračku), ale očičkama začíná pomalu sledovat i pohybující se lidi − především maminku, reaguje na její hlas, i když ji nevidí, vydává hrdelní zvuky. Je spokojené, když jste s ním, a tak je raději nenechá-
vejte dlouho o samotě.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články