10x prázdninové čtení pro děti

Prázdniny klepou na dveře a naše děti se chystají k babičkám, na tábory, výlety nebo dovolené. Určitě jim s sebou přibalte nějakou nenáročnou četbu, která je bude bavit.
10x prázdninové čtení pro děti

Přinášíme vám pár nejžhavějších tipů, které teď v literatuře pro děti nejvíc letí. Vždy se zamyslete nad věkem a pohlavím vašeho dítěte. A nezapomeňte, že pokud pravidelně nečte, kupte mu spíš útlejší knihu.

1. Deník malého Poseroutky od Jeffa Kineyho má už osm pokračování. Greg je školák navštěvující víceleté gymnázium a potýká se s klasickými problémy se staršími a silnějšími spolužáky, s učením a rodiči. Je to vlastně obyčejný puberťák, který si zapisuje do deníku všelijaké poznámky, postřehy a k tomu kreslí vtipné obrázky.Klepněte pro větší obrázek

2. Lichožrouti Pavla Šruta a Galiny Miklínové si také okamžitě po vydání našli své čtenáře, takže se dočkali dalších dvou pokračování. Vypráví o tajemných stvořeních, které nám lidem kradou ponožky- tedy vždy jen jednu z páru, aby z nich udělali licháče. Kniha plná dobrodružství, humoru a krásných ilustrací se velmi dobře čte a možná si ji budete chtít s dětmi přečíst také.

3. Pokud vaše děti ještě nečetly Harryho Pottera od Joanny Rowlingové, je načase je nasměrovat Expresem přímo do Bradavic! Děj je sice notoricky známý z filmu, ale kniha je kniha a děti s ní stráví celé hodiny. Pořiďte jim dobrodružné příběhy o dobrosrdečném čaroději Harrym, jeho kamarádech Ronovi, Hermioně, Hagridovi, Brumbálovi a dalších postavách.

4. Černý humor očekávejte v knize Babička Drsňačka od Davida Walliamse. Ben nechce strávit víkend u svojí babičky, protože je s ní nuda a děsně smrdí kapustou. Jenže velmi brzy zjistí, že jeho babička je známá lupička šperků a nyní čeká na pomoc Bena, aby mohla ukrást královské korunovační klenoty. Takže s ní možná zažije velké dobrodružství. Velmi příjemná kniha zaujme všechny malé nezbedníky.

5. Adolf Born a Jiří Žáček jsou v tvorbě pro děti velmi známí a úspěšní. Přináší knížku Hrůzostrašné pohádky pro malé strašpytlíčky plnou příběhů o dracích, obrech, čertech a ježibabách, při nichž se budou vaše děti trošičku bát. Ale určitě jim pohádky pomůžou poznat, že mít strach je mnohdy zbytečné.

6. Gabriela Futová je úspěšná slovenská spisovatelka, která pro děti napsala krásnou knihu Naše máma je bosorka. Příběh je o klukovi Nikovi a jeho sestřičce Natálce. Zrovna jsou prázdniny a on zjistí, že nemá tak úplně obyčejnou maminku. Ona je totiž bosorka... nevíte, co to je? Přece čarodějnice! Děti zaujme milé vyprávění o různých zážitcích, někdy veselých, jindy spíše vážnějších.

7. Astrid Lindgrenovou není třeba představovat. Její kniha Děti z Bullerbynu putuje z generace na generaci. Krásné příhody od jara do zimy o Lise a jejích kamarádech potěší všechny děti. Pokud ji už vaše děti znají, zkuste sáhnout po dalších titulech téhle autorky. Skvělá je i Pipi Dlouhá punčocha nebo kupte knížku Já ještě nechci jít spát, která je vhodná pro nejmenší čtenáře jako první čtení.

8. Zdeněk Svěrák je také velmi oblíbený autor textů pro děti. Moc milá kniha Pan Buřtík a pan Špejlička vypráví o neobyčejném přátelství dvou rozdílných človíčků. Tři příběhy pana Buřtíka a pana Špejličky jsou o zajímavých dobrodružstvích, která tihle dva kamarádi prožívají. Vše je podané laskavým humorem, který je pro Zdeňka Svěráka typický. Knihu ilustroval krásnými obrázky Jiří Votruba.

9. A pokud vaše děti spíš tvoří, než čtou, kupte jim nějakou příručku o vyrábění. Titul Klasické české skládačky z papíru je naučí skládat vlaštovku, lodičku nebo čepici. Až se naučí skládat jednoduché věci, mohou si vyzkoušet také pejska, čerta nebo prasátko.

10. A ještě něco pro malé uličníky - Knížka na prázdniny pro kluky je plná nápadů na hry a všelijaké aktivity. Děti si užijí spoustu zábavy, když budou řešit různé kvízy a hlavolamy. Zabaví je třeba při čekání na letišti nebo během dní, kdy budou bez kamarádů.

Ať už budeš trávit prázdniny kdekoliv, s touto knížkou ti rozhodně nehrozí nuda!

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře

Betynka na Facebooku


Nejčtenější články