Dita Černá

„Nedávno jsem jako otec selhal. Díky tomu  jsem dostal důležitou lekci," říká Roman Vojtek | Zdroj: Profimedia.cz

„Nedávno jsem jako otec selhal. Díky tomu jsem dostal důležitou lekci," říká Roman Vojtek

Svým dětem, sedmileté Editě a dvouapůlletému Benediktovi, Roman Vojtek nehodlá přikazovat, co musí a co ne. I on prý občas rozmazluje a povolí. „Nejsme ve výcvikovém středisku NASA a nevychováváme dokonalé bytosti,“ říká sympatický herec, který prozradil také to, jak se popral se situací, kdy své malé dceři musel vysvětlit, proč odchází od její maminky.

16. 11. 2017
Kryštof Michal: Jsme tak liberální rodiče, až nám z toho vstávají vlasy hrůzou | Zdroj: Profimedia.ct

Kryštof Michal: Jsme tak liberální rodiče, až nám z toho vstávají vlasy hrůzou

Charismatický zpěvák Kryštof Michal upřímně hodnotí sebe v roli rodiče i své děti, které jsou jako oheň a voda. Třináctiletý Eliáš je odpovědný, cílevědomý a uvážlivý kluk, o kterého nemá jeho táta obavy. To osmiletá Elsa je divoška, která místo panence Barbie dala přednost jednomu opravdu netypickému vánočnímu dárku. Vyplatilo se být Kryštofovi liberálním rodičem?

25. 10. 2017
„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová | Zdroj: Lenka Hatašová

„Jedna přes plínu je někdy lepší než domlouvání,“ říká Monika Absolonová

Celý život hledala nějaký nedefinovatelný pocit štěstí a uspokojení. Ve vztazích, práci, zábavě. Nebylo to ale ono. Dočkala se téměř před čtyřicítkou. Ten vysněný pocit naplnění, o který usilovala, našla až se svým synem. „Jen mě mrzí, že mi není o něco míň. Ráda bych, aby se naše rodina rozrostla,“ přiznává otevřeně zpěvačka Monika Absolonová.

21. 9. 2017
Spisovatel Martin Vopěnka: Máme čtyři děti. Tři jsou manželčiny, dvě moje | Zdroj: Archiv Martina Vopěnky

Spisovatel Martin Vopěnka: Máme čtyři děti. Tři jsou manželčiny, dvě moje

„Ještě i generace mých rodičů nahlížela na rodičovství tak, že děti mají být rodičům především vděční. A to dokonce za život, který od nich dostaly. To jsem nikdy nechápal. Snad za tu chvilku rozkoše, co si užili, když nás tvořili?“ říká spisovatel Martin Vopěnka.

12. 9. 2017 | 1
Mámy cestovatelky: Jana vycestovala sama s dvouletou dcerou na Bali | Zdroj:  Archiv J. Bergerové

Mámy cestovatelky: Jana vycestovala sama s dvouletou dcerou na Bali

„Naše cesta začala daleko dřív než odletem z Terminálu číslo 1,“ začíná vyprávět svůj cestovatelský příběh Jana. Před dvěma lety jí bloudily hlavou tisíce myšlenek. „Bali. Tam musíš. Žádná jóga, surf, opičky. Jen ty a ten ostrov.“

4. 9. 2017
Kuchařka Karolína Kamberská: „Moje děti mají chytré jazýčky. Bohudíky!" | Zdroj: Archiv K. Kamberské

Kuchařka Karolína Kamberská: „Moje děti mají chytré jazýčky. Bohudíky!"

Když ve svém televizním pořadu s lehkostí připravuje slepici na paprice, máte chuť všeho nechat a pustit se do vaření. Karolína ale přiznává, že svým třem dětem pořád nevyvařuje, čas od času prostě připraví i nějakou tu rychlovku. A občas odběhne i ke psaní – své další vášni.

25. 7. 2017
Lucie Černíková: „Klid na pískovišti? To u nás nehrozí“ | Zdroj: Archiv Lucie Černíkové

Lucie Černíková: „Klid na pískovišti? To u nás nehrozí“

Je jednou z tváří oblíbeného dětského pořadu Kouzelná školka, a možná málokdo ví, že loutce Fanynce, která pořadem provází, propůjčuje i hlas. Zpěvačka a herečka Lucie Černíková čerpá inspiraci pro svou práci tak trochu i u své téměř tříleté dcery Sofie, která je máminou věrnou divačkou.

6. 7. 2017
Moderátorka Iva Kubelková: „Holky mě naučily trpělivosti a pokoře“ | Zdroj: Archiv Ivy Kubelkové

Moderátorka Iva Kubelková: „Holky mě naučily trpělivosti a pokoře“

Není úplně typická Miss. Krásná je bezpochyby. Talentovaná jakbysmet, což dokázala nejen na poli moderátorském i hereckém, nedávno ale také coby začínající zpěvačka. Jaká je však Iva Kubelková máma? Jak se jí daří vychovávat dvě malé slečny, dcery Natálii a Karolínu? A co je podle ní na výchově úplně to nejtěžší?

29. 5. 2017
Zpěvák Michael Foret: Díky dceři si vážím každé minuty | Zdroj: Archiv M. Foreta

Zpěvák Michael Foret: Díky dceři si vážím každé minuty

Ne každá malá princezna se může pyšnit tím, že pro ni složil její táta písničku. Zpěvák Michael Foret to zvládl jen pár hodin poté, co se jeho dcera Lia narodila. Písnička se jmenuje Nejvíc a už z názvu je jasné, jaké pocity a dojmy pyšný tatínek při skládání měl.

16. 5. 2017
Lucie Křížková: V roli mámy se pořád něčemu učím | Zdroj: Archiv L. Křížkové

Lucie Křížková: V roli mámy se pořád něčemu učím

Jaro je tady a s ním i radost všech malých neposedů, kteří se už nemůžou dočkat, až letos poprvé vyrazí na písek nebo dětské hřiště. Obhlédnout terén jsme tentokrát vyrazily s modelkou a moderátorkou Lucií Křížkovou, mámou čtyřletého Davida a dvouměsíční Loly.

4. 4. 2017
Veslař Ondřej Synek: O svou rodinu už znovu nechci přijít

Veslař Ondřej Synek: O svou rodinu už znovu nechci přijít

Ondřej Synek, úspěšný veslař, mistr světa a táta pětileté Alice a tříletého Matyáše, má ve svém životě jasno: všechna ocenění se s jeho dvěma malými poklady nedají srovnat. „Jestli půjdou v mých šlépějích, netuším. Jejich největší vášní je zatím jídlo.“ A co s rodinou podniká, když zrovna nevesluje?

5. 8. 2016
Laďka Něrgešová: Ženská vydrží víc než člověk

Laďka Něrgešová: Ženská vydrží víc než člověk

Bezmála čtyři roky se snažila znovu otěhotnět. Podstoupila téměř všechno, co dokážou podstoupit jen ženy, které touží po dítěti. A pak zjistila, že příčina byla možná „jen v hlavě“. Nakonec se herečka a moderátorka Laďka Něrgešová dočkala a ke svým letošním čtyřicetinám dostane v létě dárek z nejhezčích. A přeje si už jen jediné: aby byla její „malá princezna“ zdravá…

18. 6. 2016
Marek Ztracený: Nikoho nemůžu mít víc radši než Máru…

Marek Ztracený: Nikoho nemůžu mít víc radši než Máru…

Charismatický zpěvák Marek Ztracený momentálně prožívá šťastné období. Úspěchy sklízí nejen v muzice, ale především u svého čtyřletého syna Marka. I přesto, že žili nějakou dobu odděleně, jsou to velcí parťáci.

29. 5. 2016
Petr Rajchert: Nebuďme z dětí tolik „uvaření”!

Petr Rajchert: Nebuďme z dětí tolik „uvaření”!

Když se herci a moderátorovi Petru Rajchertovi narodil před dvaadvaceti lety syn Petr, málem skončil pár hodin po porodu, coby čerstvý otec, pod koly auta. Teprve od toho okamžiku prý už nežije jen pro sebe. S herečkou Bárou Srncovou společně vychovává také osmnáctiletou Emmu a je přesvědčený, že i některé rozvody můžou mít smysl.

8. 5. 2016
Sandra Nováková: Nejlepší byl bonding

Sandra Nováková: Nejlepší byl bonding

I když si herečka Sandra Nováková svůj porod dopředu vysnila, realita byla nakonec úplně jiná. Synu Mikulášovi se nechtělo na svět, a tak jeho příchod musel být vyvolávaný. Sandra si ale nestěžuje, po všech peripetiích si s Mikulášem společně užili nejkrásnější hodinku „seznámení“…

24. 4. 2016
Hejlíkovi: Vojta je takové přizpůsobivé miminko

Hejlíkovi: Vojta je takové přizpůsobivé miminko

Ona byla dřív mírně cynická, on až přehnaně alternativní. Mateřství je však oba změnilo. Na svět se teď Veronika a Lukáš Hejlíkovi dívají jinýma očima právě díky malému Vojtovi. „Máme přizpůsobivé a strašně hodné miminko,“ pochvalují si navíc jednohlasně…

13. 3. 2016
Lukáš Rosol: André mě naučil oprostit se od problémů

Lukáš Rosol: André mě naučil oprostit se od problémů

Patří mezi špičkové tenisty a s jeho úspěchem jde ruku v ruce i jedna stinná stránka: časté odloučení od rodiny. I když Lukáše Rosola trápí, že nevidí každodenní pokroky svého ročního syna Andrého, snaží se být s ním i s manželkou Michaelou každý den. Aspoň na „síti“.

21. 2. 2016
Filip Tomsa: Jsem tatínek „na blbnutí“

Filip Tomsa: Jsem tatínek „na blbnutí“

Jeho vzhled ho předurčuje spíš k rolím sympaťáků a klaďasů. To ostatně dokazuje i tím, s jakou něhou (a leskem v očích) vypráví o své tříleté dceři Rozárce. Když ale přijde řeč na násilí na dětech, oči mu pro změnu zalije viditelný vztek. „Dcera ve mně kromě jiného probudila určitý druh obrovské nenávisti k těm, co dokážou nevinnému dítěti ublížit,“ přiznává herec Filip Tomsa.

9. 1. 2016
Aleš Háma: Zastávám výchovu „cukru a biče“

Aleš Háma: Zastávám výchovu „cukru a biče“

„Když je nejhůř, zařvu a i ten ‚lepák‘ přiletí,“ svěřil se Mamince herec a moderátor Aleš Háma. Jinak má ale ve výchově svých dvou synů celkem jasno. Třináctiletého Jáchyma a osmiletého Mikuláše učí, aby i těžší životní momenty zvládali hlavně s humorem, byť třeba černým.

13. 12. 2015 | 1
Monika Absolonová: Dítě jsem si přála od dvaceti

Monika Absolonová: Dítě jsem si přála od dvaceti

Jenže člověk míní, osud mění... A tak se svého vytouženého syna zpěvačka Monika Absolonová dočká až těsně před čtyřicítkou. Proč byla její prvotní reakcí na těhotenství panika a pocit, že tím její život skončil? Sama přiznává, že se rouhala. „To miminko je velký dar, teď už to dobře vím.“

14. 11. 2015
123456