Bojíte se porodu? Neraďte se s kamarádkami, ale s dulou

Bojíte se porodu? Neraďte se s kamarádkami, ale s dulou

Obavy před porodem jsou normální a potkávají prvorodičku stejně jako „zaslouženou“ maminku. Lze se jim ale skoro vyhnout. Stačí se poradit s někým zkušeným. Oddanou pomocnicí vám před i při porodu může být dula.

10. 1. 2011
Betynka 1/2011

Betynka 1/2011

V lednovém vydání časopisu Betynka na vás opět čeká spousta zajímavého čtení. Dozvíte se například, jak to udělat, když se vám nechce na mateřskou, že čekat dvojčata zase není takový horor, jak vyzrát na dítko, kterému se nechce do školky a také, jak zvládnout dětskou závislost na televizi.

29. 12. 2010
Bříško jako v bavlnce

Bříško jako v bavlnce

Milé maminky, těhotenství patří mezi nejkrásnější období v životě každé ženy. Bříško pomalu ale jistě roste a vy stále častěji přemýšlíte, jak zajistit pokožce tu nejlepší výživu a hydrataci.

21. 12. 2010
Stromek nejen vánoční

Stromek nejen vánoční

Zbylo vám nasušené ovoce a nevíte co s ním? Můžete ho použít spolu se skořicí, badyánem a dalšími přírodninami či ozdobami na vánoční dekoraci v podobě malého stromku na štědrovečerní stůl. A parádu vám tento stromek udělá i po svátcích.

19. 12. 2010
Soutěž o DVD Shrek: Zvonec a konec a o plyšáky Shreka a oslíka!

Soutěž o DVD Shrek: Zvonec a konec a o plyšáky Shreka a oslíka!

Vánoce jsou za dveřmi! Udělejte svým dětem radost DVD Shrek: Zvonec a konec nebo plyšovým mluvícím Shrekem či plyšovým mluvícím oslíkem!

6. 12. 2010
Ryze dámská záležitost, aneb první měsíčky po porodu

Ryze dámská záležitost, aneb první měsíčky po porodu

Cítíte se trochu nesvá, máte špatnou náladu bez příčiny a snědla byste snad tunu čokolády. Zdá se, že jste na prahu „svých dnů“, na které jste už pomalu zapomněla. První menstruace po porodu s sebou kromě jiného totiž přináší doslova válku hormonů. Naštěstí existuje pár triků, jak prožít ženské problémy bez úhony a v relativní pohodě.

1. 12. 2010
Betynka 12/2010

Betynka 12/2010

A konec roku je opět tady. Ještě, než začneme bilancovat nad uplynulým rokem, tak nás čekají nejkrásnější svátky roku - Vánoce. Než se pustíte do generálního úklidu, pečení cukroví a balení dárků, udělejte si chvilku, posaďte se a začtěte se do prosincové Betynky. Opět na vás čeká spousta zajímavých článků a krásných fotografií.

25. 11. 2010
„Upečte si“ šiškový dort

„Upečte si“ šiškový dort

Vždy, když mám možnost vyjet někam do lesa, přivezu si ho kousek domů. Na stůl si dám misku a do ní jednu dvě šišky, kousek mechu, kůry a třeba i větvičku. A nebo si z několika smrkových šišek, kousku mechu a pomocí tavné pistole a své fantazie „upeču šiškový dort“. Všechny ty maličkosti nasbírané v lese na zemi mi pak připomínají jeho vůni ještě hodně dlouho.

22. 11. 2010
Mami, kup mi štěně… nebo alespoň morče

Mami, kup mi štěně… nebo alespoň morče

Zvířátka jsou krásná, milá a děti je prostě milují. Rodiče se většinou brání, protože správně tuší, že budou mít doma vlastně další dítě. Většinou ale podlehnou a svému drahouškovi živého tvora koupí. Bude to radost ale i starost, záleží na správném výběru.

14. 11. 2010
Biobavlna je to nejlepší pro vaše děťátko!

Biobavlna je to nejlepší pro vaše děťátko!

Je ráno. Spěcháte do práce, k doktorovi, s dětmi do školky a školy... Rychle se umýt, najíst a obléct se. Sáhnete po svém oblíbeném bavlněném triku… A teď pozor! Přemýšleli jste někdy nad tím, co si na sebe vlastně oblékáte? Většina z nás asi ne a možná proto pro vás budou následující informace zajímavé.

10. 11. 2010
Soutěž o DVD a společenskou hru Jak vycvičit draka!

Soutěž o DVD a společenskou hru Jak vycvičit draka!

Vánoce se blíží! Udělejte radost svým dětem DVD nebo společenskou hru Jak vycvičit draka!

8. 11. 2010
Betynka 11/2010

Betynka 11/2010

Zpříjemněte si pochmurné listopadové počasí příjemnou četbou! V Betynce číslo jedenáct se dozvíte, že si musíte věřit a v těhotenství dvojnásob, jak se vaše miminko vyvíjí ve třetím trimestru, že z kojení si nemusíte dělat těžkou hlavu, jak zvládnout první odloučení od vašeho batolátka a třeba, že dítě není výmluva, cvičit se dá totiž i s ním.

22. 10. 2010
Potrat, slovo, které děsí

Potrat, slovo, které děsí

Plánujete s partnerem miminko, těšíte se na něj. Už od prvních dní, kdy zjistíte, že jste těhotná, se hlídáte a spřádáte plány na šťastnou budoucnost. A pak přijde rána. Hned na počátku začnete krvácet. Bohužel se nejedná o neškodné špinění ale raný spontánní potrat, Teď budete potřebovat hodně síly, tak se držte…

3. 10. 2010
Zdravé svačiny musí chutnat

Zdravé svačiny musí chutnat

Zase chleba se salámem a sušenky? Pokud je tohle obvyklá reakce dětí na to, co jim připravujete jako svačinu do školy, je čas trochu změnit styl. Máme pro vás tipy na opravdové delikatesy, které nespokojeným jedlíků vytřou zrak a uspokojí i nejnáročnějšího gurmána. To pak bude večerní pochvala!

30. 9. 2010
Neperte se ani kvůli dětem

Neperte se ani kvůli dětem

Dobré vztahy i mezi dlouholetými kamarády mohou narušit jejich vlastní děti. Stačí, že si nesednou nebo v horším případě jedno tyranizuje druhé.

29. 9. 2010
Devět měsíců štěstí

Devět měsíců štěstí

Mateřství patří mezi nejšťastnější období v životě každé ženy. V jeho průběhu nastávají v těle nastávající maminky mnohé změny, které mohou někdy pěkně zaskočit. Aby se tak nestalo, připravili jsme pro vás malého průvodce těhotenství.

28. 9. 2010
Betynka 10/2010

Betynka 10/2010

V říjnovém vydání časopisu Betynka jsme pro vás připravili například články na téma: únava v těhotenství, neplánované očekávání, jak se plod vyvíjí ve druhém trimestru, klystýr při porodu - ano, či ne?, tišící metody, které na miminka opravdu platí, dočtete se také , že i novorozenci si mohou hrát nebo, kdy mít druhé dítě.

22. 9. 2010
První měsíc ve škole aneb máme doma „dospěláka“

První měsíc ve škole aneb máme doma „dospěláka“

Pokud máte prvňáčka, asi vás , připravte se na velké změny v životě celé rodiny. My dospělí je zvládneme poměrně hladce, horší už to bývá s dítětem, kterého čeká doslova životní zlom. A na nás rodičích je, abychom mu přechod od her k učení pomohli usnadnit…

17. 9. 2010
Kojenecké plavání? Zvažte to!

Kojenecké plavání? Zvažte to!

Plavání s miminkem je stále "in". Mnohé teprve nastávající maminky už mají jasno, kde bude jejich dítě získávat „vodnické“ zkušenosti a zvláště teď v létě se chce každá maminka vytáhnout, jak právě ten její mrňousek je zdatný plavec. Je ale kojenecké plavání opravdu tak prospěšné?

16. 9. 2010
Trojčata – každé je jiné - 5. díl

Trojčata – každé je jiné - 5. díl

Klukům navlečeným v zimních fusacích začal být kočár těsnější. I proto jsme jaro přivítali s velkou radostí a fusaky uklidili do skříně.

15. 9. 2010
123423...