ArchivBetynka 6/2009

Betynka 6/2009

Rok se s rokem sešel a my opět vyrážíme za vámi v rámci týdne dětí s Betynkou. Připravili jsme pro vás nejen dárečky, ale také debatu s odborníky. V červnové Betynce se dozvíte, kdo zvítězil v soutěži o zájezd do Chorvatska. Věnovali jsme také velkou část tatínkům, kteří v červnu slaví svátek. Dozvíte se tedy, jak se žije těm rozvedeným nebo třeba, co dělat s chrápajícím tatínkem. 

Betynka 5/2009

Betynka 5/2009

V květnové Betynce jsem se zaměřili mimo jiné na Den matek, který se právě v květnu slaví. A tak si můžete přečíst několik silných příběhů žen - Evy, která zázračně počala, i když jí lékaři tvrdili, že vlastní děti mít nikdy nebude, Veroniky z SOS vesničky, těhotné jachtařky Lenky, uklízečky Nataši, manažerky Katariny a nebo Markéty, která je zdravotní sestra a na své tři děti sama.

Betynka 4/2009

Betynka 4/2009

V dubnové Betynce se dočtete, jaké komplikace vám přinese nadváha v těhotenství, opět vám připomeneme, že se každé dítě nevyvíjí "podle tabulek", dozvíte se, jaké "zubní karamboly" číhají na vaše dítko a také se dočtete v emotivním příběhu paní Martiny, jaké to je žít pod jednou střechou s maminkou, která má Alzheimera a dcerou, která, ač je ještě malá, se musela naučit s nemocí babičky žít.

Betynka 3/2009

Betynka 3/2009

Březnovou Betynkou přivítáme jaro a oslavíme MDŽ. Samozřejmě jsme pro vás připravili také několik "živáků" s maminkami, které se nám svěřily se svými příběhy, například paní Sehnalová pohovořila o tom, jaké to je mít deset dětí. A ke slovu se dostanou i tatínci. Doufáme, že vás potěšíme speciálem o porodnicích a také tipy na dobré recepty, kde hlavní ingrediencí jsou vnitřnosti.

Betynka 2/2009

Betynka 2/2009

V únorové Betynce se dozvíte z příběhů několika žen, jaké je to mít děti rychle po sobě a nebo naopak s velkým věkovým odstupem. "Nastřihování" je bubák, kterého jsme se nezalekli, dopodrobna si počtete i o dalším velkém tématu a sice o kojení. Pomůžeme vám také s výběrem dětských brejliček. A též si s námi zacvičíte a naučíte se zpracovávat "nedojedky".

Betynka 1/2009

Betynka 1/2009

Začátkem roku si spousta z nás dává nejrůznější předsevzetí. I my v redakci časopisu Betynka jsme to tak udělali. Chtěli bychom, aby se vám Betynka i nadále líbila tak jako doposud a aby jste při jejím pročítání byli stejně spokojení jako my při jejím tvoření. Lednové číslo je startovním číslem hned pro dva seriály, najdete tu také spoustu zajímavých příběhů a nezapomněli jsme ani na tatínky.

Betynka 12/2008

Betynka 12/2008

V prosincovém čísle jsme pro vás připravili rozhovor s herečkou Zdeňkou Žádníkovou-Volencovou, která se na vás spolu s mladší dcerou Janičkou usmívá z titulky. Tři nastávající maminky napsaly krásné dopisy svým nenarozeným děťátkům a také se nechaly se svými bříšky vyfotografovat. Samozřejmě nechybí spousta tipů na dárky, nezapomněli jsme na těhulky, batolátka, ale i ani na školáky.

Betynka 11/2008

Betynka 11/2008

V listopadové Betynce se začtete do příběhů čtenářek, které se nám svěřily, jak svému partnerovi a rodině oznámily, že čekají miminko. Věděli jste, co se s miminkem děje těsně po narození, když se maminka vzpamatovává z porodu? Poradíme vám také, jak skloubit práci a mateřsví. Naším tipem na výlet je tentokrát malebné České Švýcarsko, nechte se inspirovat.

Betynka 10/2008

Betynka 10/2008

V říjnovém čísle časopisu Betynka jsme pro vás připravili například články na téma, co dělat, když se vám nedaří otěhotnět, zaměřili jsme se i na vícečetné porody, kojení, na soužití miminka a psa v jednom bytě, jak vybrat kočárek a třeba také, že i děti, které nezlobí, potřebují naši péči.

Betynka 9/2008

Betynka 9/2008

***

Betynka 8/2008

Betynka 8/2008

Betynka 7/2008

Betynka 7/2008

Betynka 6/2008

Betynka 6/2008

Betynka 5/2008

Betynka 5/2008

Květnová Betynka ví, že naše záda nemají nikdy dovolenou. Že se dá těhotenská móda pořizovat tak, abyste ji mohly nosit i po narození dítěte. Přínáší srovnání, které rodičovské praktiky a taktiky frčely před patnácti lety a které jsou moderní dnes. Řeší s rodiči dilema, jestli si brát nebo nebrat miminko do postele. Poradí, jak se vážou šátky na nošení kojenců, kde je koupíte a proč v nich nenechávat děti celý den. Dozvíte se, jak fenomén internet ovlivňuje život českých maminek. A také, že je normální, když žena těsně po porodu nejásá z novorozence nadšením. Přečtete si, o tom, proč je rodinné mazlení pro dítě důležitější než všechny ostatní školy na světě, plus příběh maminky, která bojuje od narození dcerky s jejím atopickým ekzémem. A také, jak zabavit předškoláka, když venku prší, jak vyzrát na ošklivé sny a povídat si holčičkami a kluky o lechtivých tématech. A k tomu odborné rady psychologů, pediatrů i výživářů na všechny otázky rodičů, kterým na jejich dětech záleží.

Betynka 4/2008

Betynka 4/2008

V dubnové Betynce se vám patronka Betynky Tereza Kostková představí jako „indiánská babička“. Maminky, které jsou po umělém oplodnění, mívají někdy obavu, zda bude jejich těhotenství v pohodě. Nemusí se bát, jsou totiž pod kontrolou. Hlas, když mu dáme prostor, dokáže rozeznít celé tělo. Víte, že je nejpřirozenějším hudebním nástrojem, který může nenarozenému děťátku hodně dát? Většina nastávajících maminek si pečlivě zakroužkuje v kalendáři den, kdy se má dítě narodit. Vyjde to opravdu přesně, nebo je to jen náhoda? Čtěte v rubrice Porod. Cvičení, tedy spíše protahování ručiček a nožiček, je příjemné nejen pro mrňouska, ale i pro maminku. Ukážeme vám, jak na to. Má vaše děťátko alergii na kravské mléko? Vyzkoušejte denní menu, které pro vás připravila odbornice na výživu nejmenších MUDr. Lenka Smetanová. Kousátka jsou jen výborným pomocníkem při prořezávání zoubků, naši drobečci si však s nimi mohou také hezky pohrát. Zdá se vám, že dává váš drobeček přednost tátovi? Nezazlívejte mu to, ani nebuďte smutná. Důležité je, že se máte všichni rádi. Maminka Jana a její holčička Sofie šly s Betynkou do velké Proměny. Podívejte se, jak to dopadlo. Když zjistíte, že čekáte miminko, jistě se ve vás radostí zatetelí dušička. My už víme, jak bylo Pelikánovým, když se dozvěděli, že budou mít hned tři miminka najednou. Má učení dětí doma něco do sebe? Určitě, ale je třeba dodržovat pravidla. Hledáte pro svého potomka aktivitu, která by ho bavila, protáhla mu tělo a obohatila ducha? Co takhle zkusit taekwon-do? Říká se, že děti z kojeneckých ústavů a dětských domovů mají mnohem horší start do života. O tom, že začátek nemusí být pro ně osudový, vás jistě přesvědčí reportáž z Plzně. Úrazy u malých dětí bývají téměř na denním pořádku. Někdy však nestačí bolístku „jen“ ošetřit, ale je třeba sevřít malého do náruče. Špatná ranní nálada může dítě tak rozhodit, že se ve škole zcela nesoustředí. Co s tím? Ze svých pocitů se tentokrát vyznává Hanka Kynychová, úspěšná cvičite

Betynka 3/2008

Betynka 3/2008

V březnové Betynce se s vámi patronka časopisu Tereza Kostková podělí o své zážitky s péčí o miminko a s kojením. Dozvíte se, jak je pitný režim v těhotenství důležitý, přečtete si, že není dobré zanedbávat péči o zuby. Aby bylo miminku dobře po tělíčku, můžete vyzkoušet masáže. Víte, jak na to? Přineseme vám podrobný návod. Také už se vám stalo, že se vám batole pověsilo na sukni a nechtělo, abyste někam odešla? Poradíme vám. Pokud si chcete zacvičit se svými malými dětmi, můžete se inspirovat seriálem, který pro vás připravuje Olga Šípková. Zavedeme vás do školičky populární hudby, která je určena pro děti od čtyř let, společně s námi můžete přivítat velikonoční svátky. Pokud jste přihlásili svého potomka k přijímačkám na osmileté gymnázium, čeká ho velká zkouška. Ale nejen jeho, také vás. Budete umět ve vypjaté situaci obstát? Neklidné dítě u ničeho dlouho nevydrží a i když je velmi inteligentní, mívá ve škole problémy. Společně budeme hledat řešení. Odpovíme vám i na otázku, zda může hyperaktivitu ovlivnit strava. Představíme vám moderátorku pořadu Sama doma Janu Havrdovou. Našim dětem hrozí mnohá nebezpečí? především venku na ulici a od cizích lidí. Nabízíme vám několik modelových situací. Otestujte si je. Na stránkách Betynky také najdete módu pro nastávající maminky a pro děti, tipy na akce a výlety, zajímavé recepty a soutěže.

Betynka 2/2008

Betynka 2/2008

V únorové Betynce vám odhalíme, co všechno se můžete dozvědět z plodové vody, jak se puberťáci dívají na svou těhotnou matku, navštívíme Hanku Kynychovou a její dcery Alexandru a Sofii. Při setkání nechyběl ani starší bráška Filip a šťastný táta. Víte, proč se miminkům tak líbí ve vaničce proč se máma s dcerou dorozumívají znakovou řečí či proč si děti často a rády vymýšlejí naprosté nesmysly o vlastní rodině? Pak si určitě přečtěte nové číslo našeho časopisu. Najdete řadu rad – třeba rpo rodiče dětí, které nerostou nebo s růstem zaostávají za vrstevníky. Dozvíte se, co mají jíst malí sportovci, jak se žije maminkám studentkám, proč se věnovat sportu nordic walking či nač je skvělé pivo. I v únorové Betynce máte všechny oblíbené poradny odborníků, tipy na výlety pro celou rodinu, reportáž a další a další informace!

Betynka 1/2008

Betynka 1/2008

V lednové Betynce se dočtete, jakých 7 strachů a obav z porodu budoucí maminky mají a jak je překonat. Poradíme, jak zmírnit těhotenské nevolnosti, letošní patronkou Betynky se stala herečka Tereza Kostková. Pro naše čtenářky vtipně zavzpomínala na porod dnes už půlročního Toníčka. Naše čtenářka a maminka holčičky Verunky – Stáňa testovala s dcerou látkové a jednorázové plenky. Navštívili jsme místo, kde se dají strávit příjemné chvíle ve společnosti dalších maminek s miminky - pražské A centrum, kde si můžete I zacvičit! Od jedničky jsme změnili rubriku příkrmy, přidali jsme pro vás nově seriál o vývoji prvního roku věku měsíc po měsíci. Společně se můžeme vydat na boby a sáňky, mapovali jsme pro vás trh se zimními přibližovadly. Letošní cvičení je také premiérové: pod taktovkou Olgy Šípkové cvičí její dcera Adélka a její kamarádka Kristinka. S nimi si určitě rády protáhnou tělo všechny děti. Uvažujete o odkladu školní docházky pro svého potomka? Pak si přečtěte článek na straně 52. Jak se žije maminkám dvojčat prozradí dvě z nich v pravidelné rubrice. Jaké zvláštnosti najdete v herecké rodině Lucie Benešové a Tomáše Matonohy se s vámi ženská polovina známé dvojice podělí v rozhovoru. Na některé výchovné problémy jsme se rozhodli podívat z obou stran – tedy pohledem mužským I ženským. Poprvé na věčné téma nepořádek v dětském pokojíčku. Další články a náměty, stejně jako své pravidelné rubriky najdete opět ve své Betynce!

Betynka 12/2007

Betynka 12/2007

Prosincová Betynka je plná tipů na dárečky pro malé i velké. Aby ne, vždyť Vánoce už jsou za dveřmi! I proto jsme pro vás vybírali správný stromeček a řešili, zda je či není Ježíšek. Cvičitelka Hanka Kynychová už měla sbalenou tašku do porodnice a včas, protože se její holčičky na svět přihlásily trochu dřív, než měly. Sofie a Alexandra se narodily 27. listopadu! Moc blahopřejeme, držíme palce a věříme, že je brzy uvidíme na fotkách v Betynce. V porodnici U Apolináře jsme zjišťovali, jak se rodí o svátcích, to bude určitě zajímat nejen maminky, které mají v tomto období termín, stejně tak, jak se označují novorozenci, aby se už nikdy neopakovala záměna dětí! Zima je obdobím sněhu a zimních radovánek – vypravíme se společně poprvé na lyže. Zimní sporty mohou přinést také zranění, k nim se vyjadřuje odborník ortoped. Víte, jak předejít nachlazení? Dopovat se céčkem, tedy vitaminem C. Nabízíme vám top 10 zdrojů tohoto skvělého vitaminu. V rozhovoru jsme si povídali s Miss 2005 Lucií Královou, dnes maminkou ročního syna Roberta, na dětství zavzpomínala herečka Anna Šišková. Maminkám starších dětí poradíme, kdy pořídit potomkovi kreditku. Stálé rubriky, spoustu nových informací a zajímavostí, recepty, módu pro děti i těhulky, soutěže, křížovku a další zábavu najdete na stránkách prosincové Betynky!

Betynka 11/2007

Betynka 11/2007

V listopadové Betynce se mimo jiné dozvíte, jak porodit bez bolesti či co mohou jíst nekojené děti. Liší se nějak režim dětí a dospělých? Čtěte v rubrice miminko. I ve školce se může objevit šikana, nevěříte? Víc v rubrice předškolák. Hodiny se děti mohou naučit hravě a my víme jak. Máte chytré dítě, přitom se mu ve škole příliš nedaří? Máme odpověď a vysvětlení. V Betynce najdete své pravidelné rubriky, poradny odborníků, recepty pro malé i velké strávníky. V reportáži navštívíme Sokol, zařízení, kde mohou zdravě sportovat všichni – od dětí až po babičky. Ve stálé rubrice jak se žije maminkám navštívíme dvě ženy s protikladnými osudy – jedna se vrátila po porodu velmi rychle do zaměstnání a druhá zůstala s dětmi doma15 let. Obě svého rozhodnutí nelitují, přečtěte si proč. Budeme s vámi hledat hlídací agentury, tedy náhradní babičky, poradíme, kam se s dětmi vypravit na výlet či za kulturou. Rady, tipy, zajímavosti nejen o výchově a dětech – to je vaše Betynka!

Betynka 9/2007

Betynka 9/2007

V zářijové Betynce se budoucí maminky dozvědí, jestli mohou měnit v průběhu těhotenství zaměstnání, že vynechání menstruace může znamenat I něco jiného, než pozitivní těhotenský test. Andrea Verešová se čtenářkám svěřila, jak se připravovala na porod a jaké byly první dny s dcerou Vanessou, cvičitelka Hanka Kynychová radí budoucím maminkám se cvičením i zdravým životním stylem vůbec a prožívá s Betynkou těhotenství v přímém přenosu. Poradíme, co obléci dětem na procházku, jak na malého lakomce, jak usnadnit našim nejmenším vstup do mateřské školy. Máte školáčka? Vybereme s vámi zájmové kroužky, pobavíme se nad výroky v žákovských. V reportáži se dočtete, jak funguje Linka bezpečí a které děti na ní hledají pomoc, nakoupíme pomůcky pro leváky, poradíme s výběrem knížek, prozradíme, co je skrytá vulgarita v rodině. Můžete soutěžit o řadu zajímavých cen, v Betynce objevíte nové rubriky, rady, zajímavosti a informace opět nejen o dětech.

Betynka 10/2007

Betynka 10/2007

V říjnové Betynce se s vámi opět cvičitelka Hanka Kynychová podělí o své zážitky při čekání dvojčátek, zacvičíte si s ní, abyste těhotenství prožily fit a v pohodě. Dozvíte se, co všechno může ovlivnit nedostatek jódu a jak je nejen pro těhulky důležitý. Co si počít, když máte doma nespavé miminko? Posilovat imunitu a chránit se před podzimními plískanicemi můžeme v sauně - i s batolaty! Herečka Lucie Benešová se předvedla v roli modelky I se svými dětmi, mapovali jsme pro vás, jak se vaří ve školkách, radili jsme se s dětským psychologem, zda se s dětmi učit a dělat s nimi úkoly nebo je nechat samostatné. Víte, že existuje elektronická žákovská? V reportáži jsme navštívili genetické laboratoře. S námi si můžete ověřit, jaký typ dítěte doma máte. V rubrice jak se žije známým a neznámým maminkám jsme tentokrát zpovídali cizinky, které s rodinou zakotvily v Česku. V rozhovoru se dočtete, jak rodinu a profesi dokáže skloubit zpěvačka Tonya Graves. Párům, kteří marně čekají na vlastní dítě poradíme, jak postupovat při osvojování dítěte. Stálé rubriky, spousta námětů na výlety, akce, volné odpoledne, zábava I poučení. To je říjnová Betynka!

Betynka 8/2007

Betynka 8/2007

V srpnové Betynce se mimo jiné dozvíte, jaké se tradují mýty o pohybech plodu v mámině bříšku. A také o tom, co si o nich myslí náš spolupracovník MUDr. Roman Chmel. Víte, co znamená utajený porod? Čtěte Betynku! S Olgou Šípkovou tentokrát zpevníte hýždě po porodu, v rubrice miminko dostanete řadu praktických rad – třeba, jak utěšit plačící děťátko v kočárku, jak pomoci, když nechce pást hříbátka, najdete své oblíbené pravidelné rubriky o výživě nejmenších. Protože prázdniny vstupují do druhé poloviny a škola se nebezpečně blíží, poradíme, jaký psací stůl vybrat školáčkovi, co nakoupit do školního batohu,

Betynka 7/2007

Betynka 7/2007

V červencové Betynce se dozvíte, jak si užít horké dny nejen v námořnickém stylu. Trendy módu vám představí moderátorka Monika Valentová. Také máte pocit, že se vám na mateřské dovolené bude stýskat po zaměstnání? Izolace se rozhodně bát nemusíte. Některé nastávající maminky se obávají, že by jim „bodající“ hmyz mohl způsobit zdravotní problémy. Pokud patříte mezi ně, nalistujte rubriku Těhotenství. Dozvíte se nejen to, co vám hrozí a nehrozí, ale i jaké přípravky můžete používat. Většina miminek o svém dnu narození rozhodne sama.

Betynka 6/2007

Betynka 6/2007

V červnové Betynce najdete módu pro horké dny, tentokrát jsou to tuniky a trička. Dá se podle tvaru bříška zjistit, jestli budete mít kluka nebo holčičku? Víte, kolik byste měla přibrat na váze? Čtěte v rubrice Těhotenství. Nedonošená miminka v některých případech „putují“ do inkubátoru. Je dobré vědět, jak je o ně postaráno. Zvážením, změřením, kontrolou srdíčka, plic, pokožky a vrozených reakcí vyšetření novorozence nekončí. Včasné odhalení případných zdravotních problémů v prvních dnech života je základ úspěchu. Léto už je za dveřmi. I naši nejmenší potřebují spoustu nezbytností.

Betynka 5/2007

Betynka 5/2007

V květnové Betynce se představila herečka Alice Bendová jako modelka a předvedla těhulkám modely pro jaro a léto 2007. Narodí se vám holka nebo kluk? O pohlaví potomka rozhodují spermie. Navštívili jsme porodnici, kde se dokáží domluvit s cizinkami i neslyšícími maminkami. V nové rubrice se ptáme v porodnicích, jaké služby budoucím maminkám nabízejí. Tentokrát z Ostravy Poruby. Všem maminkám, kterým se narodilo miminko předčasně, dodá sílu a naději příběh maminky Martiny, které se František a Terezka narodili v 5. měsíci těhotenství. Čtěte v rubrice miminko! Poradíme s nákupem chůviček, nabídneme tipy na recepty pro nejmenší, ale i batolata, v reportáži navštívíme vegetariánskou mateřskou školu. Víte, co naznačuje písmo vašeho školáčka? Odhalí, zda je v pohodě nebo má nějaké obtíže. Chystá se váš potomek poprvé na školu v přírodě? Co s sebou určitě zabalit a co vůbec nebrat, si přečtete v rubrice školák. Chlupatý mazlíček v rodině z pohledu veterináře, psychologa, dítěte i zvířete. V rozhovoru hvězda Ordinace v růžové zahradě Ivana Jirešová. Herečka Bára Srncová se nám svěřila, jak její rodině vyhovuje střídavá péče o dceru Emu. Tipy na akce a výlety pro celou rodinu a mnoho dalších informací, rad a zajímavostí nejen o dětech najdete v Betynce číslo 5!

Betynka 4/2007

Betynka 4/2007

V dubnové Betynce se mimo jiné dočtete, jaké to je být babičkou ve čtyřiceti a maminkou v sedmnácti, poradíme, nač nezapomenout, když chcete jet s bříškem do ciziny, případně tam i porodit. Vyzkoušet můžete úlevové polohy pro druhou dobu porodní, zacvičit si s Olgou Šípkovou, uvařit zdravá a chutná jídla celé rodině, tentokrát podle našich redakčních receptů. V reportáži jsme navštívili sanatorium, kde bojují s dětskou obezitou, poradíme, jak děti seznamovat s hodnotou peněz, co s malými leváky. V nové rubrice si budeme povídat s moderátorkami Ester Janečkovou a Světlanou Zárubovou o tom, jak zvládají kariéru a rodinu. Umíte se správně pohádat? Vybíráte pro potomka kolo? Chcete znát recept na spokojenou rodinu? Přečtěte si Betynku. Najdete v ní řadu dalších zajímavostí, rad a zkušeností odborníků i maminek – čtenářek.

Betynka 3/2007

Betynka 3/2007

V březnové Betynce vám mimo jiné poradíme, jak se na těhotenství s předstihem připravit, aby proběhlo co nejlépe či v jaké poloze si můžete ulevit v první době porodní při kontrakcích. Vyvrátíme deset nejčastějších mýtů o kojení, určitě se vám budou hodit informace, jaké doklady potřebuje vaše novorozené miminko a kde je sehnat. Společně vybereme vhodné botičky pro nejmenší, navštívíme solné jeskyně, nabídneme účesy pro malé parádnice. Pokud řešíte, kdo vám pohlídá potomka, pak si přečtěte téma měsíce. Vracíte se po mateřské do zaměstnání? Náš odborník poradí nejrůznější vychytávky, jak uspět na trhu práce i s dítětem. Poradny odborníků, články o školních dětech, horoskop, zdravé recepty, souteže, křížovka a řada dalších zajímavostí na 124 stranách březnové Betynky!

Betynka 2/2007

Betynka 2/2007

V únorovém čísle se dozvíte, jak postupovat, když se miminko nedaří počít, poradíme maminkám, které chtějí nosit své potomky v šátcích a nosítkách, zda to je vhodné a jaká nosítka vybrat. S Olgou Šípkovou si cvičením zpevníte postavu po porodu, o své zážitky a pocity při porodu syna se s vámi podělí psycholog Adam Suchý. Umíte zvládat náročné situace, když začne vaše batole vzdorovat a vztekat se? Poradí vám několik zkušených maminek. Přečtěte si článek o tom, jak může vhodná strava podporovat činnost mozku, zážitky porodní asistentky, ...

Betynka 1/2007

Betynka 1/2007

Do nového roku 2007 si dala Betynka předsevzetí, že přibere na objemu, což se jí podařilo, takže si v ní budete moci přečíst ještě více zajímavých článků. V rubrice těhotenství se dozvíte, jak se správně starat o poprsí a jak je důležitá pestrá strava s dostatkem minerálů. Proměnou prošla naše čtenářka Klára, která čeká miminko. Opravdu jí to moc slušelo. Když už je miminko na světě, není ještě porod u konce. Co se bude ještě odehrávat ve třetí a čtvrté době porodní? Mají v porodnicích nějaký řád a jaký? Patronkou časopisu Betynka se pro tento rok se stala Olga Šípková, se kterou si můžete zacvičit, abyste získala ....

Betynka 12/2006

Betynka 12/2006

Prosinec je tu. V některých rodinách nastává pohodová doba, v jiných naopak plná napětí a hektického shánění dárků. Záleží především na maminkách, zda považují za důležitější úklid a pečení, nebo rozzářená očka dětí při společném chystání ozdobiček a zpívání koled. O tom, co vlastně na konci roku slavíme a kdo nosí dárky, si přečtěte na stránkách prosincové Betynky.

Betynka 11/2006

Betynka 11/2006

V listopadové Betynce se dozvíte, jak využívá miminko plodovou vodu a že ji lze použít pro genetická vyšetření. Dočtete se také co vše ohrožuje potenci mladých mužů. Naše čtenářka popisuje, jak prožívala svůj báječný porod a další zase radí , jak si usnadnit šestinedělí. Paní doktorka Lenka Smetanová opět radí, jak

1234
Betynka na Facebooku


Nejčtenější články