Veselé svačinky z toustového chleba

Zapomeňte na fádní svačiny, pobavte děti malým kreativním dílkem v podobě toustového chleba přetvořeného třeba na rybičku, sovičku nebo ovečku. Uvidíte, že jim bude dvojnásobně chutnat.

Rychlá svačina z toustového chleba je mnohem vhodnější než čokoládová tyčinka nebo sušenka ze školního automatu. Širokou nabídku toustového chleba nabízejí pekárny Penam, které pro vás připravily recepty, jak dělat veselé svačinky ze světlého nebo cereálního toustového chleba. Samozřejmě, že víme, jak je "rodičovský čas" vzácný, a představa, že si každý den budete takhle svačinkově hrát je asi nereálná, ale uděláte-li si chvilku alespoň občas, dětem se to bude určitě líbit. Ostatně, můžete tvořivě vařit i s nimi.

Ptáček Zobáček

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: toustový chléb cereální, máslo, plátek vepřové a drůbeží šunky, plátek tvrdého sýra, červenou papriku, ředkvičku, nať jarní cibulky, černé olivy

Postup: Z chleba vykrojíme kruh, namažeme jej tenkou vrstvou másla, položíme plátek vepřové šunky a do obloučku vykrojený plátek drůbeží šunky. Očička uděláme ze sýra a černých oliv, hřebínek, ocas a zobáček z červené papriky, tváře z ředkvičky. Nožičky vytvoříme například z natě jarní cibulky.

Rybička Mrkvička

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb Penam toustový světlý, domácí rybí pomazánku, plátky mrkve, ředkvičku, pažitku, rukolu

Postup: Domácí rybí pomazánku připravíme z másla, sardinek bez oleje a najemno nakrájené cibulky. Dochutíme solí a citronovou šťávou. Ze dvou krajíčků chleba vykrojíme tvar rybičky a spojíme hotovou pomazánkou. Rybičce ozdobíme tělíčko i ploutve; z plátků mrkvičky a pažitky připravíme barevné tělíčko, na ploutve použijeme ředkvičku dle obrázku. Aby nám vše lépe drželo, můžeme i vrchní krajíc natřít tenkou vrstvou pomazánky. Rybičce ozdobíme i talířek, na kterém plave; mořské rostliny a řasy vyrobíme z rukoly.

Kuřátko Pipo

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb toustový světlý, domácí vajíčkovou pomazánku, plátky jablka, rukolu, mrkev, kůrku tmavého chleba, černé olivy

Postup: Domácí vajíčkovou pomazánku připravíme z másla, nastrouhaných vajíček uvařených natvrdo a mléka. Ochutíme solí a troškou hořčice. Z chleba vykrojíme dva kruhy a spojíme je jemnou vrstvou pomazánky. Z plátků jablka vyrobíme oči a hřebínek, z mrkve zobáček a nožičky, z lístků rukoly křidélka.

Kudrnatá ovečka Anička

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb toustový světlý, domácí tvarohovou pomazánku s mrkví, tvrdý sýr, červenou papriku, bylinky

Postup: Domácí tvarohovou pomazánku smícháme z tvarohu, do kterého přidáme trochu másla, čerstvou strouhanou mrkev a dochutíme solí. Z tmavého chleba vykrojíme dva čtverce a spojíme je jemnou vrstvou pomazánky. Ze světlého chleba vykrojíme kroužky, které pomazánkou přilepíme na tváře ovečky. Ze sýra a bylinek vyrobíme očička a z červené papriky pusinku.

Sovička ChytrolínkaKlepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb Penam toustový světlý, máslo, natvrdo uvařené vajíčko, tvrdý sýr, mrkev, bylinky, kůrku tmavého chleba, černé olivy

Postup: Ze dvou plátků chleba vykrojíme tvar sovy, natřeme jemnou vrstvou másla a položíme plátky vajíčka uvařeného natvrdo. Z plátků mrkve vyrobíme zobáček, křidélka a nožičky, ze sýra a černých oliv očička. Sovičku ‚postavíme' na větvičku z tmavé chlebové kůrky a dozdobíme bylinkami, aby byl ‚strom' jako skutečný.

Kravička Perlička

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb toustový tmavý a světlý, plátek tvrdého sýra, salát, cherry rajčátka, černé olivy

Postup: Z tmavého a světlého chleba vykrojíme formičkou kravičku, bílou kravičku vložíme do tmavého chleba. Spodní plátek toustového chleba necháme plný, natřeme ho jemnou vrstvou másla, položíme plátek sýra a přikryjeme plátkem chleba s kravičkou. Kravičku můžeme ozdobit drobnými kousky černých oliv, přidáme strom ze salátu a cherry rajčátek. Na kravičku může svítit sluníčko vykrojené z plátku sýra.

Veselá chobotnička Hanička

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb toustový světlý, domácí šunkovou pomazánku, tvrdý sýr, červenou papriku, černé olivy, listový salát

Postup: Z plátků chleba vykrojíme dvě chobotničky a spojíme je jemnou vrstvou pomazánky. Ze sýra a oliv vyrobíme očička, z červené papriky pusinku a čepičku. Chobotnička bude plavat v moři z listového salátu. Pomazánku smícháme z tvarohu, másla, umleté šunky, ochutíme solí.

Chutné činky Cvičitelky

Klepněte pro větší obrázek

Potřebujeme: chléb toustový světlý, máslo, drůbeží šunku, tvrdý sýr, okurky, ředkvičky

Postup: Ze surovin vykrojíme kroužky, chlebíčky natřeme tenkou vrstvou másla a spojíme se šunkou a sýrem. Kroužky napíchneme na špejle, a chutné činky jsou na světě.

Náš tip: Přípravu svačiny vám ulehčí vykrajovátka na vánoční cukroví či linecké pečivo. Užitečnými pomocníky jsou i různé nástroje na dekorativní vykrajování zeleniny a nůžky na bylinky.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře