Lékárnička na cesty

Mít na cestách při ruce základní lékárničku se rozhodně vyplatí. Ne všude je na dosah lékárna a v zahraničí může být překážkou i jazyková bariéra, kdy nedokážeme lékárníkovi dobře vysvětlit, jaké medikamenty potřebujeme. Na cestovní lékárničku se tedy vyplatí myslet včas.

Kurs koruny letos Čechům cestování hodně prodraží. Historicky poprvé jsou dokonce i na Slovensku vyšší ceny než u nás. Mezi položky, za které je zbytečné v zahraničí utrácet, patří například léky a nerozhodují tu jen ekonomické důvody. Vážnou komplikaci může představovat jazyková bariéra. Špatně popsané nebo pochopené symptomy se mohou promítnout do výdeje nevhodného lékuKlepněte pro větší obrázek a jeho následného užívání, navíc v zahraničí přes veškerou globalizaci nemusejí být k dispozici tytéž přípravky jako na českém trhu. Když není po ruce správný lék – ať už je to tím, že ho v případě potřeby nemáte u sebe vůbec, anebo zvolíte kvůli nedorozumění špatnou léčbu – může to zkazit nejen okamžiky, na které se člověk těšil celý rok, ale případné komplikace si může nést i po zbytek života. Jedeme-li na dovolenou nevybaveni základními léky, je to v jistém slova smyslu zanedbaná prevence. Aby taková prevence mohla být opravdu účinná, měla by obsahovat kombinaci odborné rady a kvalitního servisu. Obojí nabízí lékárnička na cesty Dr. Max (www.lekarnickanacesty.cz). Farmaceutičtí odborníci sestavili doporučení co s sebou pro nejrůznější dovolenkové destinace. Návštěvník stránek může navíc jednoduše využít služeb e-shopu a nechat si léky na cesty dopravit až domů.

Nemoci ani úrazy si dovolené nevybírají, nepodceňujte proto tato rizika a odjeďte na svou vytouženou dovolenou s pocitem, že máte vše pod kontrolou.

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře