Jak ho nezku…t? Řešíte někdy podobnou otázku?

Psycholog Oliver James ve své nové knize ano. Knihu s názvem, který okamžitě upoutá pozornost, věnoval jak jinak než výchově nebo spíše „nevýchově“ dětí.

Děti mají velmi jednoduché potřeby, rodiče jsou však zahlcováni často velmi vědeckými radami, jak je naplňovat. V knize tvrdí známý britský dětský psycholog, že vaše děti mladší tří let nepotřebují výchovu. To, co doopravdy potřebují, jsou milující rodiče.

Na základě spousty rozhovorů a posledních klinických výzkumů rozlišil tři druhy matek: Objímačka, Organizérka a Fleximáma. U každého typu předkládá v knize výhody i nevýhody. Ukazuje, jak se s daným typem ztotožnit a navrhuje několik jednoduchých řešení, jak skloubit kariéru a osobní úspěch s potřebami vaší rodiny a hlavně dítěte.

Autorovy myšlenky jsou pečlivě podloženy, inspirují, a přesto provokují. „Jak je nez…“ před nás klade důležité otázky o způsobu vychovávání našich dětí. Nabízíme například my, coby celá společnost, rodičům dostatečnou podporu? Jak se za několik let změnila role otce? Může pracující matka vůbec ideálně skloubit výchovu s kariérou? Více na: www.knihazlin.cz

O autorovi:
Oliver James (26. 10. 1953) studoval psychologii v Cambridge a na Nottinghamské univerzitě, pak se řadu let věnoval dětské klinické psychologii. Od roku 1988 píše knížky i novinové články (The Sun, The Sunday Telegraph, Guardian, časopis The Observer aj.), vystupuje v televizi nebo v rozhlase. Mezi jeho knihy patří i britské bestsellery Affluenza, They F… You Up (S… vás) nebo Britain on the Couch (Británie na gauči), které inspirovaly i dokumentární cyklus televize Channel 4. Žije v Oxforshire, má ženu a dvě děti.
www.oliver-james-books.com

Přidat příspěvek Nejnovější komentáře